Zaczęli budowę plaży na Placu Wolności

Zaczęli budowę plaży na Placu Wolności

Natomiast w niedzielę Plac Wolności opanują zawodnicy na BMX-ach. Od godziny 10:00 uczestnicy będą przygotowywać się do występów na rampie, zaprezentują też pokazy ewolucji. Po nich, o godzinie 19:00, rozpocznie się finał w kategorii AMATOR. O 20:00 na rampę wjadą zawodowcy, rywalizujący o Puchar Polski w BMX Mini Ramp. Około godziny 21:30 odbędzie się dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród.

Po dwóch pierwszych dniach zdominowanych przez Street Workout i zawody BMX, Plac Wolności zostanie przeorganizowany na arenę zmagań sportów piaskowych. 29 i 30 maja rozegrane zostaną Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej, które wyłonią najlepszych studentów z województw pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i oczywiście z Wielkopolski. W środę – 31 maja – w programie zaplanowano dzień piłki ręcznej plażowej. W Dzień Dziecka organizatorzy Lotto Plaży Wolności Poznań 2017 zapraszają rodziny do udziału w projekcie Zabawa – Edukacja – Integracja – Życie. Nie zabraknie gier, zabaw i konkursów dla najmłodszych. Tego samego dnia – w godzinach popołudniowych – rozegrany zostanie turniej VIP, w którym udział wezmą partnerzy projektu.

Najważniejszym punktem programu pozostaje Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski Mężczyzn w siatkówce plażowej, który odbędzie się od 2 do 4 czerwca. Najlepsi sportowcy z całego kraju przyjadą do Poznania, aby rywalizować o cenne rankingowe punkty i 15 000 złotych. Swój udział zapowiedział między innymi reprezentant Polski – Michał Kądzioła, który wystąpi w parze z Michałem Makowskim. Na poznańskim Placu Wolności szykuje się prawdziwe sportowe święto. Emocje na najwyższym poziomie rozpoczną się już 27 maja i potrwają aż do niedzieli 4 czerwca.

Wstęp na wszystkie wydarzenia Lotto Plaży Wolności Poznań 2017 jest bezpłatny. Organizatorami wydarzenia są firma Feniks, Klub Sportowy AZS UAM Poznań oraz Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Partnerami projektu są Lotto i Miasto Poznań. Impreza nie mogłaby się odbyć bez sponsorów – Veolia, Lafarge, Terlan, Krotoski – Cichy Dealer Samochodowy – Przeźmierowo oraz McDonald's.

Szczegółowe informacje o turnieju:

www.playbeachvolley.pl

Plan wydarzeń:

27 maja Siłowe Mistrzostwa Polski w street workoucie

28 maja Zawody BMX o Puchar Polski

29 – 30 maja Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn

31 maja Piłka Ręczna Plażowa

1 czerwca Amatorski turniej siatkówki plażowej dla zaproszonych Partnerów

1, 3-4.06 Zabawa – Edukacja – Integracja – Życie gry i zabawy dla dzieci i rodzin

2-4 czerwca Turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski mężczyzn w siatkówce plażowej

Wróć