Urzędnicy pokonują Pyrki Poznań w shoot-outach

Po raz trzeci na arenę Lotto Plaży Wolności Poznań 2019 wybiegła Reprezentacja Urzędu Miasta Poznania, żeby stawić czoła znakomitym zawodniczkom Pyrek Poznań. Dziewczyny w przededniu Eliminacji Mistrzostw Polski, nie dały rywalom taryfy ulgowej. Ci zrewanżowali się w shoot-outach.

Co roku drużyna Urzędu Miasta Poznania przed meczem z KS Pyrki Poznań obiecuje sobie dwie rzeczy – że będzie świetnie się bawić i że postawi utytułowanym rywalkom nieco większy opór niż przed ostatnio. Przed meczem statystyki były za ekipą, która w sobotę i niedzielę powalczy o punkty do rankingu Mistrzostw Polski. Wygrała ona oba poprzednie mecze z przedstawicielami magistratu. Początek pierwszego seta potwierdził, że – jedyna polska drużyna żeńska, która zakwalifikowała się na Klubowe Mistrzostwa Europy w Rumunii – góruje nad oponentami doświadczeniem, techniką, szybkością i stylem. Podania na wolne pole, efektowne wrzutki czy bramki rzucane po obrocie o 360 stopni dały Pyrkom zdecydowane prowadzenie. Obronie drużyny UMP szczególnie we znaki wdały się Marta Dobrołowicz i Natalia Jakubek, które nic nie robiły sobie z rosłych i silnych zawodników, próbujących powstrzymać ich ataki. W końcówce odważne ataki Janusza Krenca i Tomasza Szymoniaka pozwoliły zmniejszyć nieco straty do rywalek, ale ostatecznie to faworytki zwyciężyły pierwszego seta 26:16.

W przerwie – grająca gościnnnie w drużynie UMP Sylwia Korniluk – poukładała szyki swojej dzisiejszej ekipy, co przełożyło się na znacznie lepszą grę w drugiej partii. Po kilku nieskutecznych rzutach, to jednak Pyrki znów wypracowały sobie przewagę. Zdeterminowani rywale wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności i doprowadzili do stanu 10:14. Gdy cień nadzei na remis zagościł na twarzach urzędników, poznanianki z zimną krwią, wybiły im z głów marzenia o zwycięstwie. Im bliżej było do końcowego gwizdka, tym widoczniejsza była przewaga dziewczyn, które drugiego seta wygrały 24:12.

Po zakończeniu spotkania obie drużyny tradycyjnie odbyły serię shoot-outów. Rzuty karne w tej dycyplinie sportu są bardzo widowiskowe. Zawodnik stojący przy linii bocznej boiska, podaje piłkę do partnerki, ta rzuca z powrotem do niego przez całe boisko, następnie łapie piłkę przed polem karnym i decyduje w jaki sposób spróbuje pokonać bramkarkę rywali. Jeśli zrobi to tradycyjnym rzutem, dostanie jeden punkt. Jeśli złapie piłkę w locie i wrzuci ją do bramki lub trafi po wykonaniu obrotu o 360 stopnie – zdobędzie dwa oczka. Bohaterką shoot-outów została Sylwia Korniluk, która ani razu nie pozwoliła pokonać się swoim koleżankom z klubu. Ku zaskoczeniu kibiców jej koledzy z boiska popisali się w rzutach karnych fenomenalnymi zagraniami, zdobywając cztery bramki po dwa punkty każda. Gdy sędzia odgwizdał koniec meczu na tablicy widniał rezultat 8:0 dla Urzędu Miasta Poznania. – Gratuluję naszym przeciwnikom świetnego wykonania shoot-outów – mówi Marta Dobrołowicz, najlepsza zawodniczka tego spotkania. – Widać spory postęp, jaki ta drużyna zrobiła od zeszłego roku. Dla nas było to dobre zapoznanie z piaskiem przed rozpoczynającymi się jutro Mistrzostwami Polski w plażówce – dodaje. MVP reprezentacji magistratu wybrany został Tomasz Sobkowiak z Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. – Do poziomu Pyrek jeszcze nam trochę brakuje, na szczęście to one jutro będą rywalizować w turnieju Mistrzostw Polski – mówi Janusz Krenc, kapitan drużyny UMP. – Dziękuję dziewczynom za mecz, gratuluję mojej drużynie świetnej postawy w shoot-outach – dodaje. Po zakończonym spotkaniu wręczono okazałe puchary i nagrody dla wyróżniających się zawodników. Oba teamy zrobiły sobie również pamiątkowe zdjęcia i... umówiły się na rewanż za rok.

Pełna galeria zdjęć z tego spotkania znajduje się tutaj.