Turnieje minisiatkówki rozstrzygnięte

Turnieje minisiatkówki rozstrzygnięte

 

 

Tegoroczna edycja Lotto Plaży Wolności Poznań 2022 rozpoczęła się dziś od turnieju minisiatkówki. Świeżo odnowione boiska nad Jeziorem Rusałka przetestowały dziewczęta i chłopcy - roczniki 2009, 2010 i 2011. Po kilku godzinach rywalizacji poznaliśmy najlepsze drużyny w poszczególnych kategoriach.

 

Do rywalizacji zgłosiło się blisko 80 uczestniczek i uczestniczek, któzzy wspierani przez swoich trenerów stawiali swoje pierwsze kroki w turniejowej rywalizacji. Zawody przebiegły w bardzo przyjaznej atmosferze i - choć emocji nie brakowało - nad boiskami unosiła się dobra i przyjazna atmosfera. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie z Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej. Po kilku godzinach gry udało wyłonić się najlepsze drużyny.

 

W kategorii dziewcząt 2011 pierwsze zajęła ekipa z Wągrowca, która w finale pokonała pierwszą drużynę Enea Energetyka Poznań. Trzecie miejsce zajęła druga ekipa z tego poznańskiego klubu, a czwarte Tarnovia Volleyball. W rocznikach 2010 bezkonkurencyjna była ekipa Energetyka, która wyprzedziła - kolejno - iUKS Jedynkę Poznań oraz Wągrowiec. W najstarszej kategorii dwa pierwsze miejsca zajęły drużyny Energetyka, a dwa kolejne dwie ekipy z Wągrowca.

 

W kategorii 2011 wśród chłopców pierwsze miejsce wywalczyła pierwsza drużyna iUKS Jedynki Poznań, która w finale pokonała Enea Energetyka Poznań. Na najniższym stopniu podium stanęła druga drużyna trenerki Kingi Schraube, tym samym zapewniając dla swojego klubu złoto i brąz. Czwartą i piątą lokatę zajęły ekipy Uniwersytetu imieniem Adama Mickiewicza, a na szóstym rywalizację zakończyli siatkarze z Kaźmierza. W rocznikach 2010 triumfowali zawodnicy Tarnovii Volleyball, którzy w finale zwyciężyli z iUKS Jedynką Poznań. Na najniższym stopniu podium stanęli siatkarze Enea Energetyka Poznań, którzy w ostatnim swoim spotkaniu zrewanżowali się graczom UAM Poznań za porażkę grupową. Piąte miejsce zajęla druga ekipa z poznańskiej uczelni, a szóste zawodnicy z Wągrowca. W najstarszej kategorii górą była iUKS Jedynka Poznań. Drugie miejsce zajął Enea Energetyk Poznań, a trzecie Wągrowiec. Czwartą lokatę wywalczyli reprezentanci Tarnowa Podgórnego, którzy wyprzedzili - kolejno - drugą ekipę z Wągrowca i UAM.

 

- Patrząc jak dzieci świetnie bawiły się dziś siatkówką plażową, spokojnie mogę powiedzieć że jako organizatorzy mieliśmy równie dużą frajdę co oni - mówi Damian Lisiecki, organizator Lotto Plaży Wolności Poznań 2022. - Bardzo się cieszę, że młodzież tak garnie się do sportu. Jestem przekonany, że najlepsze pary z tych, które brały udział dziś w turnieju minisiatkówki za kilka lat będziemy oglądać w Mistrzostwach Polski - dodaje.

 

Galeria zdjęć z turnieju minisiatkówki dostępna jest na oficjalnym profilu Plaży Wolności na Facebooku.

Wróć