Turniej Narodów i Superpuchar Polski zapowiadają plażową piłkę nożną

Turniej Narodów i Superpuchar Polski zapowiadają plażową piłkę nożną

 

 

Na zakończenie Lotto Plaży Wolności 2019 w centrum Poznania ponownie zagości beach soccer. Po niezwykle udanej zeszłorocznej edycji kopania piłki na piasku, tym razem efektowne gole i parady będzie można oglądać przez cztery dni.

 

Głównym wydarzeniem będą spotkania międzypaństwowe pomiędzy młodzieżowymi kadrami Polski, Czech oraz Francji. Przed rokiem Biało-Czerwoni dwukrotnie pokonali południowych sąsiadów. Reprezentanci obu krajów zgodnie podkreślali wówczas fantastyczną atmosferę panującą na Placu Wolności. Teraz poznańską gościnność poznają również "Trójkolorowi".

  

Spotkanie o Superpuchar Polski zainauguruje sezon rozgrywek klubowych w beach soccerze. Zmagania mistrza i zdobywcy Pucharu Polski to okazja na zobaczenie w akcji najlepszych polskich zawodników. Krajowa elita na piasku pojawi się w niedzielę o godzinie 14:30. Walka o trofeum nie będzie dla jej uczestników nowością, bowiem zarówno KP Łódź jak i Hemako Sztutowo grywali już o superpuchar. Zdobywali go póki co jednak tylko ci pierwsi.

  

Organizator piłkarskich wydarzeń Lotto Plaży Wolności - Wielkopolski ZPN - nie zapomina też oczywiście o wszystkich amatorach grania w futbol. Na zakończenie eventu odbędzie się charytatywny turniej w kategorii Open, a we wcześniejszych dniach rywalizować będzie młodzież. Szczególnie do odwiedzenia Lotto Plaży Wolności zachęcamy w sobotę. Tego dnia od 10 do 16 odbędzie się festyn pod nazwą "Beach soccer dla wszystkich". Charakterystycznych elementów gry uczyć będą wówczas trenerzy związkowi, a boisko czekać będzie na wszystkich chętnych bez względu na płeć i wiek.

 

HARMONOGRAM PIŁKARSKIEJ CZĘŚCI LOTTO PLAŻA WOLNOŚCI 2019

CZWARTEK, 23 MAJA

10:00-14:00 Turniej szkół podstawowych o Puchar Prezesa Poznańskiego Banku Spółdzielczego

16:00-19:00 Turniej Skrzatów pod patronatem Poznańskiego Banku Spółdzielczego

PIĄTEK, 24 MAJA

12:00-16:00 Turniej Towarzyski poznańskich instytucji i służb mundurowych

19:00 Turniej Narodów U-21: Polska - Czechy

SOBOTA, 25 MAJA

10:00-16:00 Beach soccer dla wszystkich - otwarte treningi/warsztaty piłkarskie

19:00 Turniej Narodów U-21: Czechy - Francja

NIEDZIELA, 26 MAJA

12:00 Turniej Narodów U-21: Francja - Polska

14:30 Superpuchar Polski: Hemako Sztutowo - KP Łódź

16:00-20:00 Poma-Gramy Beach Soccer Cup

Wróć