Turniej mikstów pełen zwrotów akcji

Turniej mikstów pełen zwrotów akcji

Kibice zgromadzeni nad Jeziorem Rusałka byli świadkami kapitalnego widowiska, jakie sporządzili uczestnicy turnieju par mieszanych Lotto Plaży Wolności Poznań 2020. A to dopiero przedsmak emocji, jakie zapowiadają organizatorzy na pierwszy weekend września.

 

W niedzielę na boisko nad Jeziorem Rusałka 24 duety żeńsko-męskie z całej Polski przystąpiły do rywalizacji w Lotto Plaży Wolności Poznań 2020. Wśród uczestników pojawił się również reprezentant Ugandy – Barna Tugane, jednakże jego zespół szybko odpadł z rozgrywek. Już na początku rywalizacji los skrzyżował ze sobą losy znakomitych zespołów, które zwykle spotykają się ze sobą w finałach – Kamilę Płaczek (Janków Przygodzki) i Michała Muszyńskiego (Wilczyn) z Moniką Gajtkowską (Poznań) i Damianem Marcjanem (Września). Mecz od samego początku był niezwykle zacięty, ostatecznie ci pierwsi zwyciężyli po długiej grze na przewagi – 30:28.

 

Utytułowani rywale spadli na prawą stronę drabinki i tam z nie lada trudem ogrywali kolejne doświadczone zespoły w drodze do najlepszej czwórki. W półfinale doszło do rewanżu z porannego meczu, w którym ponownie o włos lepsi byli Kamila Płaczek i Michał Muszyński (2:1 – 15:17, 15:12, 15:9). Podbudowani tym zwycięstwem zawodnicy w meczu finałowym pokonali znakomity duet z Wrocławia – Joannę Rejno i Mateusza Burego (2:0 – 15:13, 15:10). W meczu o brąz para Gajtkowska i Marcjan pewnie pokonała Kamilę Piątek i Mateusza Skrzypińskiego (2:0 – 15:9, 15:6). Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Mistrzyni Polski w siatkówce plażowej w kategorii +70 - Joanna Rejno.

 

Turniej od samego rana był pełen zwrotów akcji, dlatego ten sukces bardzo nas cieszy – relacjonuje na gorąco Kamila Płaczek – Patrząc na zespoły, z którymi przyszło nam dziś rywalizować, był to jeden z najtrudniejszych turniejów, w jakim przyszło nam grać – wtóruje jej partner Michał Muszyński.

 

Międzynarodowa rywalizacja za dwa tygodnie

 

Druga odsłona Lotto Plaży Wolności Poznań 2020 zaplanowana została na pierwszy weekend września.
W sobotę odbędą się turnieje żeński i męski. Na listach startowych znajdują się zarówno pasjonaci siatkówki plażowej, jak i zawodnicy których kibice podziwiać mogą w turniejach zawodowych. Swój udział zapowiedzieli między innymi świeżo upieczeni medaliści Mistrzostw Polski Oldboyów – Paulina Sdebel, Joanna Rejno (obie złoto), Anna Urych-Turska, Julia Jurczyk-Bury, Danuta Barczyszyn, Joanna Duszak czy Błażej Szubstarski i Łukasz Grabowski (wszyscy srebro).

 

Jeszcze więcej emocji czeka na fanów siatkówki plażowej w niedzielę szóstego września. Nad Jeziorem Rusałka podziwiać będzie można wtedy najlepszych zawodników w Polsce, a także profesjonalistów zza granicy. Wszystko za sprawą Turnieju Gwiazd Lotto Plaży Wolności Poznań 2020, który na dobre zameldował się już w kalendarzu tego wydarzenia. Wśród uczestników nie zabraknie Reprezentantów Polski, Wicemistrzów Świata, Mistrzów Europy, Mistrzów Polski i innych sportowców, których na co dzień podziwiać można w telewizji. Pełen harmonogram imprezy znajduje się na stronie www.feniksplay.pl, tam również organizatorzy odkrywać będą kolejnych bohaterów tych prestiżowych zawodów. Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia partnerów: Totalizatora Sportowego właściciela marki LOTTO, Miasta Poznań oraz firm Veolia i Remondis Sanitech. Dzięki tym instytucjom wstęp na wszystkie dni imprezy będzie bezpłatny.

 

Więcej zdjęć z turnieju mikstów znajduje się na oficjalnym profilu Plaża Wolności na Facebooku - tutaj.

 

Klasyfikacja końcowa turnieju mikstów LOTTO Plaża Wolności Poznań 2020:

 

1. Kamila Płaczek (Janków Przygodzki) i Michał Muszyński (Wilczyn) - 800zł, puchary i nagrody rzeczowe

2. Joanna Rejno (Wrocław) i Mateusz Bury (Wrocław) - 400zł, puchary i nagrody rzeczowe

3. Monika Gajtkowska (Poznań) i Damian Marcjan (Września) - 200zł, puchary i nagrody rzeczowe

4. Kamila Piątek (Poznań) i Mateusz Skrzypiński (Poznań) - 100zł, puchary i nagrody rzeczowe

5-6. Katarzyna Jusiak i Marek Subocz

5-6. Oliwia Łabuda i Alan Teszner

7-8. Karolina Bugiel i Adam Hermanowski

7-8. Magdalena Lewandowska i Aleksander Poznański

9-12. Klaudia Czaplińska i Bartosz Robak

9-12. Julia Sobczak i Jakub Czarnecki

9-12. Dominika Mackiewicz i Bartłomiej Taranko

9-12. Karolina Rakowska i Paweł Michalski

13-16. Karolina Karolczyk i Bartosz Haberland

13-16. Kristina Penowska i Hubert Kędracki

13-16. Jagoda Radzewicz i Marek Zieliński

13-16. Jagoda Nagórska i Michał Nagórski

17-24. Agnieszka Marciniak i Jakub Gabryelewicz

17-24. Paulina Wiśniewska i Maciej Westfal

17-24. Victoria Walczyk i Michał Dziedzic

17-24. Danuta Barczyszyn i Karol Heyka

17-24. Kinga Myjak i Jakub Myjak

17-24. Eliza Kozak i Piotr Jaskuła

17-24. Marlena Jędryczko i Barna Tugune

17-24. Joanna Duszak i Piotr Wojciechowski

 

Wróć