Turniej Gwiazd zakończył siatkarską część Lotto Plaży Wolności Poznań 2019

Turniej Gwiazd zakończył siatkarską część Lotto Plaży Wolności Poznań 2019

 

 

Po dwóch dniach siatkarskich zmagań w turnieju Chwiałka Volley 2019, na arenę Lotto Plaży Wolności Poznań 2019 wybiegli uczestnicy Turnieju Gwiazd. Wzięło w nim udział 8 zespołów znanych kibicom z hal i plaż całego świata. Od jutra do niedzieli w centrum Poznania zagości beach soccer.

 

Turniej pełen zwrotów akcji

W środę punktualnie o godzinie 17:00 rozpoczęły się pierwsze mecze Turniej Gwiazd. W pierwszym żeńskim półfinale spotkały się Mistrzyni Polski – Magdalena Saad i Wicemistrzyni Europy do lat 22 – Dorota Strąg z Akademicką Wicemistrzynią Polski – Paulą Słonecką i Wicemistrzynią Europy do lat 20 – pochodzącą z Szamotuł – Julią Gierczyńską Po emocjonującym spotkaniu zwycięsko ze starcia wyszła drużyna z Wielkopolanką w składzie. Reprezentantka tego samego województwa – Agnieszka Adamek z Jankowa Przygodzkiego, która wystąpiła w parze z Izabelą Błasiak na tym samym etapie rozgrywek odprawiły Anetę Kaczmarek i Kingę Legietę. Pokonane w tym spotkaniu zawodniczki zakończyły rywalizację na czwartym miejscu, po porażce z Saad i Strąg. Finałowe starcie było pełne zwrotów akcji. Ostatecznie 2:1 zwyciężyły Adamek i Błasiak. – Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, jesteśmy bardzo szczęśliwe, że udało nam się wygrać – mówi mieszkanka Wielkopolski. – Zwłaszcza finał był niezwykle zacięty, ale w końcówce tie-breaka zagrałyśmy koncertowo – wtóruje jej partnerka, Mistrzyni Polski w siatkówce na śniegu.

 

Równie emocjonujące były zawody w kategorii mężczyzn. W pierwszym półfinale Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak, reprezentujący Gminę Milicz pokonali Wicemistrza Świata i Mistrza Europy – Daniela Plińskiego i Mistrza Polski i Szwajcarii – Marcina Wikę. W tym samym czasie Reprezentanci Polski – Michał Kądzioła i Marcin Ociepski, pokonali Marcina Walińskiego, zawodnika Aluron Virtu Warty Zawiercie i Jarosława Lecha, Mistrza Polski w siatkówce plażowej. W meczu o brąz reprezentacja Śląska uległa doświadczonym rywalom. Finał od początki do końca był niezwykle wyrównany. Kapitalnie w bloku spisywał się popularny Kądziu. Jego partner popisywał się świetnymi obronami i dzięki temu ta drużyna wygrała pierwszego seta. W drugiej partii pierwszą wyraźniejszą przewagę Janiak i Brożyniak uzyskali dopiero przy stanie 19:16. Nie wypuścili tej okazji z rąk. Tie-break to najciekawszy fragment Turnieju Gwiazd. Żadna z drużyn nie uzyskała większej przewagi i o zwycięstwie pary Jano/Jenio zadecydowała skuteczna kontra przy stanie 14:13. – To mój kolejny turniej na Placu Wolności, cieszę się że wreszcie udało mi się tutaj zwyciężyć – mówi Piotr Janiak. – To był nasz pierwszy i zarazem ostatni poważny sprawdzian przed startem sezonu Mistrzostw Polski – wtóruje mu Jędrzej Brożyniak. – Spisaliśmy się na medal, oby nasza gra wyglądała podobnie na Obłędnej Plaży w Zbąszyniu –  dodaje. Po zakończeniu rywalizacji organizatorzy wręczyli zawodnikom puchary i nagrody finansowe.

  

Weekend z plażową piłką nożną

Głównym wydarzeniem plażowej piłki nożnej będą spotkania międzypaństwowe pomiędzy młodzieżowymi kadrami Polski, Czech oraz Francji. Przed rokiem Biało-Czerwoni dwukrotnie pokonali południowych sąsiadów. Reprezentanci obu krajów zgodnie podkreślali wówczas fantastyczną atmosferę panującą na Placu Wolności. Teraz poznańską gościnność poznają również "Trójkolorowi".

 

Spotkanie o Superpuchar Polski zainauguruje sezon rozgrywek klubowych w beach soccerze. Zmagania mistrza i zdobywcy Pucharu Polski to okazja na zobaczenie w akcji najlepszych polskich zawodników. Krajowa elita na piasku pojawi się w niedzielę o godzinie 14:30. Walka o trofeum nie będzie dla jej uczestników nowością, bowiem zarówno KP Łódź jak i Hemako Sztutowo grywali już o Superpuchar. Zdobywali go póki co jednak tylko ci pierwsi.

 

Organizator piłkarskich wydarzeń Lotto Plaży Wolności - Wielkopolski ZPN - nie zapomina też oczywiście o wszystkich amatorach grania w futbol. Na zakończenie eventu odbędzie się charytatywny turniej w kategorii Open, a we wcześniejszych dniach rywalizować będzie młodzież. Szczególnie do odwiedzenia Lotto Plaży Wolności zachęcamy w sobotę. Tego dnia od 10 do 16 odbędzie się festyn pod nazwą "Beach soccer dla wszystkich". Charakterystycznych elementów gry uczyć będą wówczas trenerzy związkowi, a boisko czekać będzie na wszystkich chętnych bez względu na płeć i wiek. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Partnerami imprezy są: Totalizator Sportowy właściciel marki LOTTO, Miasto Poznań, Veolia, Terlan, Lafarge, SUEZ, Browar Fortuna oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Organizatorami zawodów są Feniks i KS "MOCni Razem". Współorganizatorami festiwalu zostali: WZPN, POSiR oraz ZPRP.

 

Klasyfikacja końcowa Turnieju Gwiazd:
 

Kobiety:

1. Izabela Błasiak i Agnieszka Adamek
2. Julia Gierczyńska i Paula Słonecka
3. Magdalena Saad i Dorota Strąg
4. Aneta Kaczmarek i Kinga Legieta

 

Mężczyźni:

1. Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak
2. Michał Kądzioła i Marcin Ociepski
3. Daniel Pliński i Marcin Wika
4. Marcin Waliński i Jarosław Lech

 

Harmonogram Lotto Plaży Wolności Poznań 2019 znajduje się tutaj.

Wróć