BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski podwójnym zwycięzcą Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej

Po dwóch dniach sportowej rywalizacji wyłoniliśmy zwycięzców Eliminacji Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej. W obu kategoriach triumfowały ekipy BHT GRU Juko Piotrkowa Trybunalskiego. Faworyci zakończyli rozgrywki na drugich miejscach.

Świadkami kapitalnego widowiska byli kibice liczne zgromadzeni na trybunach Lotto Plaży Wolności Poznań 2019 podczas pierwszego turnieju Eliminacji Mistrzostw Polski w piłce ręcznej plażowej. W wielkim finale kategorii kobiet BHT GRU Juko Piotrkowa Trybunalskiego pokonał Reprezentację Polski 2:0. Na najniższym stopniu podium - podobnie jak przed rokiem - stanęły Pyrki Poznań, które w decydującym o brązie spotkaniu pokonały Varsovię Warszawa 2:1. W rywalizacji męskiej również triumfowała ekipa BHT GRU Juko Piotrkowa Trybunalskiego, którzy w najważniejszym spotkaniu 2:1 pokonali faworyzowany TSHV Camelot. Trzecia lokata przypadła BHT Petrze Płock, która w ostatnim swoim meczu wygrała z UKS GOKiS Kątami Wrocławskimi. Pełna relacja wkrótce. Poniżej prezentujemy wyniki wszystkich dzisiejszych spotkań.

Harmonogram gier:

BOISKO I:

1. Red Hot Czili Buk - BHT APetyczne 2:0 (25:12, 26:10)
2. Pyrlandia Poznań - Szczypiorniak Gniezno 0:2 (11:20, 14:23)
3. TSHV Camelot - BHT Petra Płock 2:0 (21:14, 24:18)
4. GRU Juko Piotrków Trybunalski - BHT Pyrki Poznań 2:0 (12:8, 13:12)
5. Team Poland - Varsovia Warszawa 2:0 (16:10, 20:8)
6. Red Hot Czili Buk - BHT Byczki Kowalewo Pomorskie 0:2 (18:21, 16:20)
7. Mecz o 3 miejsce mężczyzn: UKS GOKiS Kąty Wrocławskie - BHT Petra Płock 0:2 (20:26, 16:17)
8. FINAŁ KOBIET: Team Poland - GRU Juko Piotrków Trybunalski 0:2 (12:16, 10:11)
15:20 FINAŁ MĘŻCZYZN: TSHV Camelot - GRU Juko Piotrków Trybunalski 1:2 (19:18, 20:28, 6:8)

BOISKO II

1. Szczypiorniak Gniezno - BHT Damy Radę Inowrocław 0:2 (1016:, 10:20)
2. MKS Ochota Warszawa - BHT Byczki Kowalewo Pomorskie 1:2 (11:14, 12:10, 6:8)
3. BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski - UKS GOKiS Kąty Wrocławskie 2:0 (19:18, 18:10)
4. Pyrlandia Poznań - BHT Damy Radę Inowrocław 0:2 (9:20, 12:34)
5. BHT Apetyczne - MKS Ochota Warszawa 1:2 (15:19, 14:12, 4:6)
6. Mecz o III miejsce kobiet: BHT Pyrki Poznań - Varsovia Warszawa 2:1 (10:18, 20:12, 6:0)