Trudna przeprawa Polaków z Francuzami

Trudna przeprawa Polaków z Francuzami

 

 

Po kapitalnym spotkaniu z Czechami, dziś na Reprezentację Polski czekało dużo trudniejsze zadanie. Francuzi postawili poprzeczkę bardzo wysoko, ale ostatecznie to biało-czerwoni zwyciężyli w Turnieju 3. Narodów.

 

Po pewnym zwycięstwie Polski nad Czechami 8:1, wydawało się że mocni Francuzi również bez większych problemów uporają się z naszymi południowymi sąsiadami. Ci niespodziewanie wygrali jednak 6:5 i zapisali 3 punkty na swoim koncie. Przed dzisiejszym meczem jasne było, że remis, a nawet nieznaczna porażka, da biało-czerwonym triumf w Turnieju 3. Narodów. Nasi zawodnicy zapowiadali jednak walkę o zwycięstwo.

  

Kapitalnie spotkanie otworzył bramkarz drużyny narodowej – Maciej Ranoszek, który już w 50 sekundzie otworzył jego wynik. Stracona bramka zmobilizowała Francuzów do jeszcze lepszej gry. W ósmej minucie wyrównał Dionizio Santos Diaz. Pierwsza tercja zakończyła się remisem 1:1. Druga partia to popis gry trójkolorowych. Na trafienia Enzo Daniela, drugie Diaza oraz Magnieza, odpowiedział Arkadiusz Kłopeć, ale było już 2:4.

 

Polacy ze wszystkich sił próbowali zdobyć wyrównującego gola, ale ich przewrotki kapitalnie blokowali rywale. Piłka nie chciała wpaść do bramki nawet z rzutów wolnych wykonywanych z bliskiej odległości. Zmieniło się to w 33 minucie, kiedy trafił… Maxime Legal. Po widowiskowej akcji rozpoczętej ze środka boiska, natychmiast odpowiedział Grzegorz Brochocki. Po chwili kontaktową bramkę zdobył jeszcze Norbert Błaszczyk, ale to było wszystko, na co było stać dziś Reprezentację Polski. Francuzi po zwycięstwie 5:4 długo tańczyli i śpiewali z radości, mimo że wynik ten dawał im drugie miejsce w turnieju. Na najwyższym stopniu podium stanęli biało-czerwoni, a Czesi – pomimo zwycięstwa z Les Bleus ­– musieli zadowolić się trzecią lokatą.

 

Turniej 3. Narodów to dla nas znakomita okazja na sprawdzenie swojej formy – mówi trener Reprezentacji Polski, Wojciech Polakowski. – Mecze rozgrywane w centrum Poznania to również znakomita okazja do popularyzacji pięknej dyscypliny sportu, jaką jest plażowa piłka nożna – dodaje selekcjoner. – Poziom zawodów był bardzo wyrównany, co pokazują wyniki poszczególnych spotkań – mówi kapitan biało-czerwonych Jakub Bistuła. – Dziękuję kibicom, bo w trudnych chwilach niósł nas ich doping. Szkoda, że nie udało się wyrównać, gdybyśmy zagrali tak jak z Czechami, dziś cieszylibyśmy się ze zwycięstwa – dodaje najlepszy zawodnik spotkania. Identycznej zaszczytu doznał Camille D'Oliveira, którego dobrą grę nagrodził sztab szkoleniowy Reprezentacji Polski.

 

Tabela Turnieju 3 Narodów:

Zespół Mecze Punkty Bramki

1. Polska 3 3pkt 12:6 +6
2. Francja 3 3 pkt 10:10 0
3. Czechy 3 3 pkt 7:13 -6

 

Polska - Francja 4:5 (1:1, 1:3, 2:1)

 

1-0 0:50 Maciej Ranoszek

1-1 7:06 Dionizio Santos Diaz

1-2 15:10 Enzo Daniel

1-3 19:13 Dionizio Santos Diaz

1-4 22:25 Lucas Magniez

2-4 23:44 Arkadiusz Kłopeć

2-5 32:59 Maxime Legal

3-5 33:11 Grzegorz Brochocki

4-5 34:54 Norbert Błaszczyk

 

Składy:

Polska: Maciej Ranoszek, Igor Ratajczyk – Norbert Błaszczyk, Dominik Becker, Piotr Terlecki, Artur Arsen Meloyan, Bartosz Szloser, Mariusz Karpiński, Arkadiusz Kłopeć, Grzegorz Piotr Brochocki, Jakub Bistuła, Mateusz Kiklaisz.
Wojciech Polakowski (trener), Marek Górecki (kierownik), Rafał Kobusiński (fizjoterapeuta), Bartosz Wasilczyk (lekarz).

 

Francja: Lionel Ader, Teddy Verger - Camille D'Oliveira, Jerome Jilli-Gasser, Lucas Magniez, Dorian Rodier, Quentin Cezal, Enzo Daniel, Maxime Legal, Dionizio Santos Dias

Trener - Arnaud Proust, Asystent trenera - Jean-Claude Printant, Fizjoterapeuta - Costa Mathieu.

 

MVP spotkania: Jakub Bistuła (Polska), Camille D'Oliveira (Francja).

Wróć