Siatkarskie gwiazdy zagrają w Lotto Plaży Wolności Poznań 2020

Siatkarskie gwiazdy zagrają w Lotto Plaży Wolności Poznań 2020

 

 

Czołowe pary czeskiego rankingu siatkówki plażowej, triumfatorzy i multimedaliści Mistrzostw Polski oraz uczestnicy międzynarodowych zawodów rangi World Tour wezmą udział w Turnieju Gwiazd Lotto Plaży Wolności Poznań 2020.

 

Lotto Plaża Wolności Poznań 2020 rozpoczęła się w sierpniu od turniejów młodzieżowego i par mieszanych. Był to jednak tylko przedsmak emocji, jakie czekają na kibiców w najbliższy weekend. W sobotę na boiska przy Jeziorze Rusałka wybiegną pary żeńskie i męskie z całej Polski. W kategorii kobiet są ostatnie dwa wolne miejsca, u panów zapisy są już na listę rezerwową. Wrocław, Warszawa, Jawor czy Borne Sulinowo to tylko niektóre miasta, których reprezentacje zgłosiły się do rywalizacji. W zawodach wezmą między innymi świeżo upieczeni medaliści Mistrzostw Polski Oldboyów w siatkówce plażowej – Joanna Rejno, Paulina Sdebel, Joanna Duszak i Danuta Barczyszyn wśród pań – oraz Błażej Szubstarski czy Łukasz Grabowski pośród panów.

 

Czeszki faworytkami rywalizacji żeńskiej

 

W niedzielnym Turnieju Gwiazd Lotto Plaży Wolności weźmie udział dwanaście znakomitych drużyn z całej Polski, a także goście zza granicy. W kategorii żeńskiej i męskiej wystąpi po sześć zawodowych duetów. Przypomnijmy, że dotąd organizatorzy imprezy zapowiedzieli udział multimedalistek Mistrzostw Polski – Jagody Gruszczyńskiej i Doroty Strąg. Przed trzecią parą kończącego się właśnie sezonu trudne zadanie. Kibice zgromadzeni nad Jeziorem Rusałka będą mieli możliwość podziwiać także czołowe czeskie zespoły. W gronie faworytek znajdują się bowiem: Martina Williams i Sára Olivovą oraz Marie Sára Štochlová i Martina Maxinerová. Swój udział potwierdziły również Magdalena Rapacz-Matras i Małgorzata Szajewska-Skuta. Polki będą musiały wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby powalczyć o złoto.

 

Do składu Turnieju Gwiazd Lotto Plaży Wolności Poznań 2020 dołączyły również Patrycja Jundziłł i Kinga Legieta. Obie zawodniczki brały już udział we wcześniejszych odsłonach pokazowych zawodów organizowanych przez Damiana Lisieckiego – pierwsza z nich zajęła drugie miejsca dwa lata temu, druga
w ubiegłorocznej edycji stanęła na najniższym stopniu podium. Obie zawodniczki zakończyły rywalizację
w Mistrzostwach Polski na miejscu 9. Specjalnie na najbliższą niedzielę Patrycja i Kinga połączyły siły
i stworzą mocną drużynę, która powalczy o najwyższe cele.

 

Poznaliśmy pełną obsadę zawodów męskich

 

Przypomnijmy, że organizatorzy imprezy zaprezentowali dotąd po dwie mocne pary z Czech i z Polski. Są to Václav Berčík i Leo Wililams, Jiří Sedlák i Patrik Maňas oraz Adam i Roman Andrys i Jarosław Lech i Jędrzej Brożyniak. Podobnie jak zespoły żeńskie, panowie również mają doświadczenie międzynarodowe, z którego będą chcieli skorzystać w Poznaniu. Do tych uznanych w środowisku ekip dołączą Bartosz Lewicki i Tomasz Maziarek z Płocka oraz Paweł Lewandowski i Maciej Kałuża z Wrocławia. Panowie zakończyli finały Mistrzostw Polski odpowiednio na siódmym i dziewiątym miejscu. Reprezentanci Województwa Mazowieckiego wywalczyli także trzecie miejsce w Plaży Open w Cieszynie. Oba zespoły przyjeżdżają do stolicy Wielkopolski z medalowymi apetytami, zobaczymy jak poradzą sobie nad Jeziorem Rusałka. – Bardzo się cieszę, że po raz kolejny będę miał możliwość zaprezentowania się kibicom w Poznaniu – mówi Paweł Lewandowski. – Panuje tu doskonała atmosfera do siatkówki plażowej, którą odczuwamy za każdym razem kiedy tu gramy. Zapraszam nad Rusałkę, gdzie w pięknej scenerii podziwiać będzie można sport na najwyższym poziomie – zaprasza utytułowany zawodnik.   

 

Dwa dni siatkarskich emocji

 

Poznaliśmy jedenaście z dwunastu zespołów, które podziwiać będzie można w Poznaniu w najbliższą niedzielę. Do odkrycia pozostało ostatnie miejsce w turnieju żeńskim. Rywalizacja zapowiada się niezwykle interesująco. Pełen harmonogram imprezy znajduje się tutaj. Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia partnerów: Totalizatora Sportowego właściciela marki LOTTO, Miasta Poznań oraz firm Veolia i Remondis Sanitech. Dzięki tym instytucjom wstęp na wszystkie dni imprezy będzie bezpłatny.

  

Uczestnicy Turnieju Gwiazd Lotto Plaży Wolności Poznań 2020:

Kobiety:

1. Patrycja Jundził / Kinga Legieta

2. Dorota Strąg / Jagoda Gruszczyńska

3. Magdalena Rapacz-Matras / Małgorzata Szajewska-Skuta

4. Marie Sára Štochlová / Martina Maxinerová

5. Martina Williams / Sára Olivová  

 

Mężczyźni:

1. Tomasz Maziarek / Bartosz Lewicki

2. Roman Andrys / Adam Andrys

3. Jarosław Lech / Jędrzej Brożyniak

4. Václav Berčík / Leo Wililams

5. Jiří Sedlák / Patrik Maňas

6. Paweł Lewandowski / Maciej Kałuża

  

 

Wróć