Rzuty karne rozstrzygnęły mecz Polska - Czechy

Rzuty karne rozstrzygnęły mecz Polska - Czechy

Po wczorajszej wysokiej porażce z reprezentacją Polski, czescy piłkarze plażowi byłi zdeterminowani, by zaprezentować się licznie zgromadzonym kibicom zdecydowanie lepiej niż wczoraj. Okazję do rewanżu mieli dziś o godzinie 13:00.

 

Piłka nożna plażowa na Lotto Plaży Wolności Poznań 2018

Do sobotniego popołudnia na Placu Wolności królowała piłka ręczna plażowa. W rozgrywkach PGNiG Summer Superligi udział wzięli najlepsi zawodnicy i zawodniczki w Polsce. Po dwóch dniach rywalizacji najlepsze okazały się być zespoły Red Hot Czilli Buk wśród kobiet i BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski pośród mężczyzn. Tego samego dnia wieczorem, boiska Lotto Plaży Wolności Poznań 2018 zostały przeorganizowane na potrzeby piaskowej odmiany piłki nożnej. Na początku emocji związanych z tą widowiskową dyscypliną sportu, kibice podziwiali Mecz Gwiazd, w którym zespół Urzędu Miasta Poznania rozgromił 7:1 ekipę złożoną ze znanych osobistości świata piłki nożnej i nie tylko. Wieczorem – przy sztucznym oświetleniu – odbyło się pierwsze z dwóch – zaplanowanych na ten weekend spotkań pomiędzy reprezentacjami Polski i Czech do lat 21. Rywale stawili dzielny opór biało-czerwonym tylko w pierwszej tercji, która zakończyła się wynikiem 2:2. W kolejnych odsłonach tej rywalizacji, podopieczni trenera Wojciecha Polakowskiego nie dali najmniejszych szans swoim przeciwnikom – triumfując 10:3.

 

Polska – Czechy mecz rewanżowy

Wysoka porażka podrażniła ambicje dobrze dziś dysponowanych Czechów. Kierownik tej drużyny – Libor Pala – pokreślał, że między naszymi zespołami istnieją spore różnice – nie tylko techniczne – ale przede wszystkim organizacyjne. Szkoleniowiec ten znany jest między innymi z ławki trenerskiej Lecha Poznań, którego prowadził w 2003 roku. Przewaga, którą biało-czerwoni potwierdzili w pierwszym – wysoko wygranym meczu – dziś nie była już widoczna. Pierwsza tercja zakończyła się jedynie jednobramkowym prowadzeniem naszej kadry. Autorem trafienia był Bartosz Placek, występujący na co dzień w Pro Farcie Głowno. W drugiej odsłonie wynik podwyższył Arkadiusz Kłopeć, ale po chwili bramkę kontaktową strzelił Jakub Kyselka. W trzeciej partii żadna z drużyn długo nie mogła trafić do siatki, aż tuż przed końcowym gwizdkiem uczynił to Filip Jerabek. Po 36 minutach regulaminowego czasu gry na tablicy wyników widniał rezultat 2:2. Trzyminutowa dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i sędziowie zarządzili rzuty karne. W pierwszej rundzie swoje szanse wykorzystali Klawikowski i Jerabek. W drugiej gola strzelił Jakub Bistuła, a Kyselka nie zdołał pokonać bramkarz naszego zespołu. Przed decydującą kolejką przysłowiowych jedenastek (w piłce nożnej plażowej karne strzela się z 9-ciu metrów – przyp. red.) Polakom wystarczyło jedno trafienie do odniesienia zwycięstwa. Okazji tej nie zmarnował Bartłomiej Szloser i kibice mogli cieszyć się z drugiego triumfu nad Czechami. – Jesteśmy dumni, że mogliśmy pokazać licznie zgromadzonej publiczności tak efektowną dyscyplinę jak beach soccer – mówi Paweł Wojtala, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. – Wierzymy, że w przyszłym roku ponownie będziemy mieli okazję gościć na Lotto Plaży Wolności Poznań 2018 – dodaje.

 

Galeria zdjęć z rewanżowego meczu Polska - Czechy znajduje się tutaj.

 

Zakończenie Lotto Plaży Wolności Poznań 2018

Rewanżowe spotkanie pomiędzy Polską i Czechami zamknęło projekt Lotto Plaży Wolności Poznań 2018. W dziesiątej – jubileuszowej edycji – organizatorzy tego przedsięwzięcia przygotowali 10 dni sportowych emocji dla kibiców. Dzięki piaskowym odmianom: siatkówki, piłki ręcznej i piłki nożnej kibice zgromadzeni na trybunach byli świadkami prawdziwego festiwalu sportów plażowych. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu tegorocznej imprezy – mówi Damian Lisiecki, inicjator całego eventu. – Dziękuję wszystkim dyscyplinom sportu, jakie się tu pojawiły, ale i strefom: animatorskiej, pierwszej pomocy i gastronomicznej – dodaje. Partnerami imprezy byli: LOTTO, Miasto Poznań, Veolia, Terlan i Lafarge Organizatorami są Feniks i KS "MOCni Razem". Współorganizatorami festiwalu zostali: WZPS, ZPR w Polsce, WZPN oraz POSiR. Imprezę patronatem objęli: Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Wojewoda Wielkopolski – Zbigniew Hoffmann oraz Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

 

Bramki w meczu Polska Czechy:
1:0 Bartosz Placek
2:0 Arkadiusz Kłopeć
2:1 Jakub Kyselka
2:2 Filip Jerabek

Rzuty karne:

1:0 Krystian Klawikowski
1:1 Filip Jerabek
2:1 Jakub Bistuła
2:1 – Krystian Karolak broni strzał Jakuba Kyselki
3:1 Bartłomiej Szloser

Wróć