Rzuty karne rozstrzygnęły mecz o Superpuchar Polski

Po Turnieju 3. Narodów, w których rywalizowały młodzieżowe reprezentacje: Polski, Francji i Czech, na arenę Lotto Plaży Wolności Poznań 2019 wybiegły seniorskie zespoły – Mistrza Polski – Hemako Sztutowo i zdobywcy Pucharu Polski – KP Łódź. Regulaminowe 36 minut i 3 minuty dogrywki nie przyniosły rozstrzygnięcia. Seria rzutów karnych zdecydowała o tytule.

Po Turnieju 3. Narodów, w których rywalizowały młodzieżowe reprezentacje: Polski, Francji i Czech, na arenę Lotto Plaży Wolności Poznań 2019 wybiegły seniorskie zespoły – Mistrza Polski – Hemako Sztutowo i zdobywcy Pucharu Polski – KP Łódź. Dzięki trafieniom swojego kapitana – Mateusza Gruszewskiego na trzybramkowe prowadzenie błyskawicznie wyszedł zespół z Województwa Pomorskiego. Ich rywale nie pozostali jednak dłużni i doprowadzili do wyrównania 5:5. Niespełna dwie minuty przed końcem spotkania, zespół z centralnej Polski wykonywał rzut karny, który mógł dać im upragniony tytuł. Do piłki podszedł Filip Gac, jednak bramkarz Hemako wyczuł jego intencje – i pomimo silnego uderzenia przy słupku – obronił ten strzał. W regulaminowym czasie gry więcej goli nie padło i sędziowie zarządzili dogrywkę. Spotkanie rozstrzygnęła jednak dopiero seria rzutów karnych. Jej bohaterem został Marcin Wolski – bramkarz ze Sztutowa, który ponownie obronił strzał Gaca. Jego koledzy z drużyny – Gruszewski, Żuchowski i Daniluk pewnie wykorzystali swoje próby i to zespół z małej pomorskiej miejscowości został zdobywcą Superpucharu Polski. – Nie ma znaczenia, w którym momencie meczu rywale wykonują rzut karny, zawsze robię wszystko żeby uchronić mój zespół przed stratą bramki – mówi Marcin Wolski, najlepszy zawodnik spotkania. – Ten sukces to dobra robota całej mojej drużyny, wynik nas bardzo cieszy, bo Łódź postawiła nam bardzo trudne warunki – dodaje bramkarz Hemako Sztutowo.

Poma-Gramy na zakończenie Lotto Plaży Wolności Poznań 2019

Po zakończeniu oficjalnej części rozgrywek, arenę zlokalizowaną na Placu Wolności przejęli amatorzy. Do godziny 20:00 osiem zespołów rywalizuje w charytatywnym turnieju Poma-Gramy. Swoje drużyny wystawił między innymi Wielkopolski Związek Piłki Nożnej, Cukiernia Sobczak czy Kosox Team. Jest to ostatni akcent tegorocznej Lotto Plaży Wolności Poznań 2019. – Przez 10 ostatnich dni zorganizowaliśmy szereg atrakcji dla kibiców. W centrum miasta gościły plażowe odmiany: piłki ręcznej, siatkówki i piłki nożnej – mówi Damian Lisiecki, organizator całego przedsięwzięcia. – Dziękuję bardzo partnerom, bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć – zwłaszcza Miastu Poznań i firmie Lotto – dodaje.

Hemako Sztutowo – KP Łódź 5:5 (3:1, 1:2, 1:2)
Rzuty karne 3:1

1-0 5:12 Mateusz Gruszewski
2-0 9:57 Mateusz Gruszewski
3-0 10:37 Mateusz Gruszewski
3-1 11:24 Konrad Kubiak
3-2 13:49 Tomasz Poźniak
4-2 15:41 Bartosz Szloser