Ruszyła budowa Lotto Plaży Wolności Poznań 2018

Ruszyła budowa Lotto Plaży Wolności Poznań 2018

 

 

Minęło dziesięć lat odkąd powstał projekt Lotto Plaży Wolności Poznań. Impreza, która zaczynała od turnieju siatkówki plażowej rozrosła się do prawdziwego piaskowego festiwalu. Dziś rano rozpoczęto prace, które zmienią Plac Wolności w miejską plażę. Nie znajdziemy na niej kilometrów parawanów, znajdą się tam za to boiska oraz trybuny sportowe, które odmienią charakter tego miejsca aż do 20 maja. Dzięki współpracy z firmą Terlan – w centrum Poznania wysypanych zostanie łącznie ponad 500 ton piasku.

 

Siatkówka plażowa

Od początku istnienia Lotto Plaży Wolności Poznań jej fundamentem była siatkówka plażowa. W tegorocznej edycji ta widowiskowa dyscyplina sportu również ma swoje istotne miejsce w programie. Już w piątek 11 maja od godziny 16:00 odbędzie się turniej żeński, w którym udział wezmą 24 drużyny. Panie rywalizować będą do późnych godzin wieczornych, rozgrywki zakończą się przy sztucznym oświetleniu. Dzień później na boisko wybiegną mężczyźni, którzy gromadnie zapisali się do zawodów. Z tego powodu organizatorzy postanowili zwiększyć limit par do 32. Rzeszów, Koszalin czy Warszawa to tylko niektóre miasta, z których najlepsi siatkarze przyjadą do stolicy Wielkopolski, aby powalczyć o atrakcyjne nagrody finansowe. W turnieju zagrają zarówno pary amatorskie, jak i zawodowe. Zwycięzcy – oprócz gratyfikacji pieniężnych zyskają również możliwość udziału w niedzielnym Turnieju Gwiazd. Stanąć po przeciwnej stronie siatki z zawodnikami, znanymi z telewizji to prawdziwy zaszczyt. Po weekendzie pełnym siatkarskich emocji na najwyższym poziomie, na Lotto Plażę Wolności Poznań 2018 wybiegną studenci, którzy zmierzą się w Akademickich Mistrzostwach Wielkopolski. W poniedziałek do rywalizacji staną panie, a dzień później mężczyźni. – Rozgrywki otwarte dla wszystkich, męski i damski Turniej Gwiazd oraz popularne AMPy składają się na pięciodniowe święto siatkówki plażowej w Poznaniu. Bardzo się cieszę z tegorocznej formuły naszego festiwalu, która łączy trzy wspaniałe piaskowe dyscypliny sportu – mówi Damian Lisiecki, organizator całego przedsięwzięcia.

 

Piłka ręczna plażowa

Od środy 16 maja na Placu Wolności królować będzie piłka ręczna plażowa. Trening kadry Wielkopolski, turniej akademicki i pokazowy mecz pomiędzy drużyną KS Pyrki Poznań oraz drużyną VIPów zdominują pierwsze dwa dni beach handballa. Kulminacyjnym punktem programu będą rozgrywki PGNiG Summer Superligi. W piątek i w sobotę od rana odbędą się mecze grupowe. Finały zaplanowano na sobotnie popołudnie. Sponsorem strategicznym tych rozgrywek jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Zawody te poprzedzą campy dla dzieci i młodzieży oraz pokazowy mecz reprezentacji Polski kobiet. – Piłka ręczna plażowa zadebiutowała na Lotto Plaży Wolności w zeszłym roku i od razu podbiła serca kibiców licznie zgromadzonych na trybunach – mówi Jakub Malinowski, przedstawiciel organizatora PGNiG Summer Superligi. – Cieszymy się, że w tym roku mamy możliwość dalszego rozwoju tego projektu w ścisłym centrum Poznania – dodaje.

 

Piłka nożna plażowa

Równie udanego debiutu, jak piłka ręczna plażowa spodziewają się organizatorzy piaskowej odmiany piłki nożnej. Dzięki staraniom prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej Pawła Wojtali kibice na Lotto Plaży Wolności Poznań 2018 będą świadkami wielkiego widowiska, poświęconego tej dyscyplinie sportu. W sobotę 19 maja odbędzie się Mecz Gwiazd, który będzie zapowiedzią największego wydarzenia tego weekendu. O 20:30 na boisko wybiegną reprezentacje Polski i Czech, które zmierzą się w meczu towarzyskim. Przegrany tego spotkania będzie miał szybką okazję do rewanżu – już następnego dnia o 13:00 obie kadry ponownie staną do rywalizacji. – Jesteśmy dumni, że błyskawicznie rozwijająca się dyscyplina sportu, jaką jest piłka nożna plażowa, może zaprezentować się w tak rewelacyjnym miejscu jak Plac Wolności w Poznaniu – mówi Paweł Wojtala, prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej. – Zapraszam wszystkich kibiców do wspierania biało-czerwonych – dodaje.

Atrakcje dla rodzin, koncert, food trucki

Sportowa część Lotto Plaży Wolności Poznań 2018 to podstawa tej imprezy. Organizatorzy pomyśleli również o atrakcjach dla rodzin podczas całego eventu. Przy boiskach przygotowana zostanie strefa animacji, w której dzieci aktywnie spędzą czas, podczas gdy rodzice pochłonięci będą śledzeniem rywalizacji sportowej. W niedzielę 13 maja o godzinie 13:00 odbędzie się koncert Poznańskiej Piętnastki, którą do występu przygotowuje wybitny poznański artysta – Maciej Fortuna. Dla kibiców przygotowana zostanie również przestrzeń mobilnych gastronomii, które zapewnią najwyższy standard żywieniowy. Kawa, lody, burgery czy jedzenie wegańskie to tylko część oferty przygotowywanej przez organizatorów. Wstęp na wszystkie dni festiwalu jest bezpłatny. Partnerami imprezy są: LOTTO, Miasto Poznań, Veolia, Terlan i Lafarge Organizatorami są Feniks i KS "MOCni Razem". Współorganizatorami festiwalu zostali: WZPS, ZPRP, WZPN, POSiR oraz Fundacja Modern Sport. Imprezę patronują Wojewoda Wielkopolski, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydent Miasta Poznania.

Wróć