Rusza LOTTO Plaża Wolności Poznań 2020 - podział na grupy Turnieju Gwiazd

Rusza LOTTO Plaża Wolności Poznań 2020 - podział na grupy Turnieju Gwiazd

 

 

Najlepsi siatkarze plażowi w Polsce, a także gwiazdy zza granicy spotkają się w Poznaniu, aby rozegrać pokazowy turniej Lotto Plaża Wolności Poznań 2020. Swój udział zapowiedzieli zawodnicy pochodzący z Brazylii, Republiki Południowej Afryki, Czech, Ukrainy oraz oczywiście z Polski.

 

W najbliższy weekend nad Jeziorem Rusałka odbędzie się kluczowa odsłona Lotto Plaży Wolności Poznań 2020. Na sobotę zaplanowano turnieje otwarte kobiet i mężczyzn. Faworytami rozgrywek żeńskich są Paulina Wiśniewska i Małgorzata Kaczorowska. Pierwsza z pań wygrała w tym sezonie dwa turnieje Wielkopolskiego Wielkiego Szlema – Chwiałkę Volley i Plażę Wrze. Druga we Wrześni stanęła tuż obok podium. – Ten krótki i specyficzny sezon był niezwykle udany, mam nadzieję że na Plaży Wolności pójdzie nam równie dobrze jak w turniejach Wielkopolskiego Wielkiego Szlema – mówi Paulina Wiśniewska. – Uwielbiamy grać w Poznaniu i w okolicy, panująca tu atmosfera wyjątkowo sprzyja siatkówce plażowej – dodaje jej utytułowana partnerka.

 

U panów poziom zdaje się być zdecydowanie bardziej wyrównany. O miejsca na podium powalczą Bartosz Kramer i Łukasz Grabowski, Błażej Szubstarski i Tomasz Guziałek oraz Michał Muszyński i Bartosz Sobstyl. Warto również pamiętać o gościach zza granicy – wysoki poziom prezentują Ukraińcy – Shvets i Kushch oraz Brazylijczyk – Daniel Barbosa, który zagra z Marcinem Mierzejewskim. Największe szanse na zwycięstwo organizatorzy dają jednak Mateuszowi Buremu i Pawłowi Lewandowskiemu z Wrocławia. Pierwszy z tych zawodników udowodnił swoje aspiracje podczas zawodów mikstów, w których zajął drugie miejsce. Jego partner sobotnią rywalizacje traktuje jako możliwość zapoznania się z obiektem i przygotowanie na niedzielny turniej gwiazd.

 

Lista uczestników i losowanie sobotnich turniejów znajduje się tutaj.

 

Nagroda specjalna

 

W turniejach otwartych zespoły rywalizują o 3000 złotych, puchary i nagrody rzeczowe. W kategorii żeńskiej organizatorzy przygotowali specjalną nobilitację dla najlepszej drużyny. – Podjęliśmy decyzję, że skład Turnieju Gwiazd uzupełni duet, który zajmie pierwsze miejsce w kategorii żeńskiej – mówi Damian Lisiecki, organizator imprezy. – Sobotnie rozgrywki są bardzo mocno obsadzone, jestem przekonany że triumfatorki doskonale poradzą sobie również i w niedzielę – dodaje czterokrotny Mistrz Polski w siatkówce plażowej.

 

Gwiazdorska obsada na niedzielę

 

Przypomnijmy, że faworytami niedzielnego Turnieju Gwiazd są drużyny z Czech – Martina Williams i Sára Olivovą czy Marie Sára Štochlová i Martina Maxinerová w kategorii żeńskiej oraz Václav Berčík i Leo Williams, a także Jiři Sedlák i Patrik Maňas u panów. Wszystkie te zespoły sklasyfikowane są w ścisłym topie czeskiego rankingu siatkówki plażowej, mają też międzynarodowe doświadczenie. Największe szanse medalowe w polskich drużynach mają trzecie na Mistrzostwach Polski – Jagoda Gruszczyńska i Dorota Strąg oraz Mistrz Polski Jarosław Lech w parze z multimedalistą turniejów rankingowych – Jędrzejem Brożyniakiem. Swoje szanse spróbują wykorzystać również Roman i Adam Andrys, Paweł Lewandowski i Maciej Kałuża czy Patrycja Jundziłł i Kinga Legieta oraz Magdalena Rapacz-Matras i Małgorzata Szajewska-Skuta. – Patrząc na skład Turnieju Gwiazd Lotto Plaży Wolności Poznań 2020 szykuje się nam prawdziwe święto siatkówki plażowej – mówi Dorota Strąg, siatkarka która trzy razy stawała na podium finałów Mistrzostw Polski. – Zapraszamy kibiców na trybuny nad Jeziorem Rusałka, razem damy z siebie wszystko – dodaje Jagoda Gruszczyńska, dziewięciokrotna medalistka oficjalnych turniejów organizowanych przez Polski Związek Piłki Siatkowej.

 

Pełen harmonogram imprezy znajduje się na stronie www.feniksplay.pl, tam również znajdują się wszystkie  najważniejsze informacje o projekcie. Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia partnerów: Totalizatora Sportowego właściciela marki LOTTO, Miasta Poznań oraz firm Veolia i Remondis Sanitech. Dzięki tym instytucjom wstęp na wszystkie dni imprezy będzie bezpłatny.

 

Uczestnicy Turnieju Gwiazd Lotto Plaży Wolności Poznań 2020:

  

Kobiety:

Grupa A:

 

 1. Marie Sára Štochlová / Martina Maxinerová
 2. Dorota Strąg / Jagoda Gruszczyńska
 3. Patrycja Jundził / Kinga Legieta
   

Grupa B:

4. Martina Williams / Tjasa Kotnik  

5. Magdalena Rapacz-Matras / Małgorzata Szajewska-Skuta

6. Paulina Wiśniewska / Małgorzata Kaczorowska

 

Mężczyźni:

Grupa A:

 1. Václav Berčík / Leo Wililams
 2. Tomasz Maziarek / Bartosz Lewicki
 3. Jakub Zdybek / Adam Andrys

 

Grupa B:

 1. Jiří Sedlák / Patrik Maňas
 2. Paweł Lewandowski / Maciej Kałuża
 3. Jarosław Lech / Jędrzej Brożyniak

 

Harmonogram Lotto Plaży Wolności Poznań 2020

 

Sobota 05.09.2020 r.:
08:00-14:00 Otwarty Turniej Żeński LOTTO Plaża Wolności Poznań 2020
12:00-19:00 Otwarty Turniej Męski LOTTO Plaża Wolności Poznań 2020
 

Niedziela 06.09.2020 r.:
LOTTO Plaża Wolności Poznań 2020 Turniej Gwiazd:
10:00-13:00 mecze grupowe
14:00-15:00 półfinały kategorii żeńskiej
15:00-16:00 półfinały kategorii męskiej
16:00-17:00 mecze o 3 miejsce kobiet i mężczyzn
17:00-17:45 finał żeński
17:45-18:30 finał męski
18:45 Ceremonia dekoracji i zakończenia LOTTO Plaży Wolności Poznań 2020
 
Turniej VIP:
13:00-16:00 mecze grupowe
16:00-17:00 mecze finałowe
   

Akademia Mistrzów Siatkówki Plażowej Pliński&Lisiecki:
13:00-14:00 treningi pokazowe dla chętnych

 

Wróć