Prządka i Antczak triumfują w Chwiałce Volley 2019

Prządka i Antczak triumfują w Chwiałce Volley 2019

 

 

Po weekendzie pełnym emocji z piłką ręczną plażową, Lotto Plaża Wolności Poznań 2019 przebudowana została na potrzeby siatkówki.Wczoraj odbyły się tu Igrzyska Młodzieży Szkolnej Dziewcząt i żeńska odsłona turnieju Chwiałka Volley 2019. Dziś od 16:00 rywalizacja mężczyzn.

 

Po weekendzie pełnym emocji z piłką ręczną plażową, Lotto Plaża Wolności Poznań 2019 przebudowana została na potrzeby siatkówki. W poniedziałek odbyły się tu Igrzyska Młodzieży Szkolnej Dziewcząt, w których na pierwszym i na trzecim miejscu stanęły reprezentacje Gimnazjum numer 5. Na podium przedzieliła je drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Od godziny 16:00 kibice zgromadzeni na trybunach byli świadkami kapitalnego widowiska. 24 zespoły z całej Polski zmierzyły się w inaugurującym sezon turnieju Chwiałka Volley 2019: Plaża Wolności. Po siedmiu godzinach sportowej rywalizacji status niepokonanych zachowały Klaudia Prządka ze Środy Wielkopolskiej i Weronika Antczak ze Słupcy. W wielkim finale, pełnym zwrotów akcji pokonały one doświadczoną w turniejach rangi Mistrzostw Polski – Justynę Tylutki i Karolinę Bednarek 25:23. Warto nadmienić, że ekipy te spotkały się w turnieju po raz drugi, a pierwszy mecz również zwyciężyły Wielkopolanki.

 

Na najniższym stopniu podium stanęły Klaudia Parczyńska z Krotoszyna i Karolina Kohut z Poznania. W ostatnim swoim meczu pokonały one Sandrę Banach i Patrycję Telegę, reprezentujące Wrocław. – Ciężko trenowałyśmy przed Chwiałką Volley – mówi Weronika Antczak – najlepsza zawodniczka turnieju. – To dla nas wielki sukces, ale już myślimy o kolejnych turniejach. Bardzo chcemy powtórzyć ubiegłoroczny wynik i ponownie wygrać cykl organizowany przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji – dodaje młodzieżowa Mistrzyni Polski. Dziś od rana na Lotto Plaży Wolności Poznań odbędą się Igrzyska Młodzieży Szkolnej Chłopców, a od 16:00 odbędzie się męska część Chwiałki Volley 2019. Poziom sportowy zapowiada się równie emocjonująco, co turniej żeński.

 

Pełna galeria zdjęć znajduje się tutaj. Autorem wszystkich fotografii jest Bernard Guziałek.

 

Wyniki żeńskiego turnieju Chwiałki Volley 2019:

  
1. Weronika Antczak / Klaudia Prządka
2. Justyna Tylutki / Karolina Bednarek
3. Klaudia Parczyńska / Karolina Kohut
4. Sandra Banach / Patrycja Telega
5-6. Aleksandra Walendowska / Zuzanna Adamek
5-6. Julia Kucner / Łucja Koziorowska
7-8. Patrycja Tomczyk / Natalia Kukulska
7-8. Karolina Rakowska / Klaudia Czaplińska
9-12. Karolina Szmigielska / Olga Lipińska
9-12. Dominika Bilicka / Karolina Nowak
9-12. Edyta Mazurczak / Paulina Pachurka
9-12. Gabriela Puławska / Kamila Płaczek
13-16. Adrianna Dopierała / Oliwia Kurek
13-16. Maria Sierszulska / Maria Bebich
13-16. Jagoda Radzewicz / Urszula Bogacz
13-16. Monika Gajtkowska / Justyna Kozłowska
17-24. Anna Baranowska / Ilona Adamowicz
17-24. Kamila Piątek / Eliza Kozak
17-24. Katarzyna Jusiak / Klaudia Lisiecka
17-24 Joanna Przybylska / Sylwia Bolimowska
17-24. Joanna Stamm / Luiza Kwiatek
17-24. Magdalena Lewandowska / Wiktoria Ceglarska
17-24. Karolina Karolczyk / Oliwia Grzeca
17-24. Joanna Duszak / Danuta Barczyszyn

 

Wróć