Poznaliśmy zwycięzców turnieju młodzieżowego

Poznaliśmy zwycięzców turnieju młodzieżowego

Za nami pierwsza odsłona LOTTO Plaży Wolności Poznań 2020. Dziś na boiska nad Jeziorem Rusałka wybiegła młodzież. Po kilku godzinach rywalizacji poznaliśmy triumfatorów turnieju rozgrywanego w ramach Akcji Lato.

 

Jako pierwsza na arenę zmagań LOTTO Plaży Wolności Poznań 2020 wybiegła młodzież. Było to jedno z ostatnich wydarzeń w ramach Akcji Lato organizowanej przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Do zawodów przystąpiło osiemnaście par z całej Wielkopolski, podzielonych na trzy kategorie wiekowe. Pomimo niezbyt sprzyjającej aury pogodowej, kibice byli świadkami niesamowitej rywalizacji. Po kilku godzinach sportowej walki, poznaliśmy najlepsze zespoły tych rozgrywek.

 

W grupie najmłodszej pierwsze miejsce zajęli Witold Witkowski i Olgierd Tadych (Tarnovia Volleyball), którzy wygrali wszystkie swoje spotkania. Srebro wywalczyli Filip Szubstarski i Szymona Kasperczak (Enea Energetyk Poznań). Na najniższym stopniu podium stanęli Dominik Żółtkowski i Antoni Tkaczyk, natomiast czwarta lokata przypadła parze Wojciech Zalisz i Wojciech Górny.

 

W grupie średniej bezkonkurencyjni okazali się być Mikołaj Jarnot i Jakub Żygalski, którzy w ostatnim meczu turnieju ograli Stanisława Szynakę-Tomaszewskiego i Dawida Sędzickiego. Trzecią lokatę zajęli Maciej Czajka i Karol Domagalski, a tuż za ich plecami uplasowali się Marek Szwanke i Wojciech Woźny. W grupie najstarszej triumfowali Jacek Kempiński i Łukasz Kosmowski (Progress Września), przed Jakubem Szelągiewiczem i Arkadiuszem Drzewieckim (Szamotulanin Szamotuły), Marcelem Stanisławskim i Filipem Kowalskim oraz Alanem Tesznerem i Jakubem Jarmużkiem (Beach Volleyball Academy).

 

Bardzo się cieszymy, że nasze dzieci mogły przystąpić do rywalizacji w ramach LOTTO Plaży Wolności Poznań 2020 – mówi Błażej Szubstarski, trener Tarnovii Volleyball. – Takie turnieje uczą sportowej rywalizacji i ducha fair play, na pewno weźmiemy udział w kolejnych częściach tego wydarzenia.   

  

Końcowa klasyfikacja turnieju Akcja Lato:
 

Grupa Najmłodsza:
 

 1. Witold Witkowski i Olgierd Tadych
 2. Filip Szubstarski i Szymon Kasperczak
 3. Dominik Żółtowski i Antoni Tkaczyk
 4. Wojciech Zalisz i Wojciech Górny
   

Grupa Średnia:
 

 1. Mikołaj Jarnot i Jakub Żygalski
 2. Stanisław Szynaka-Tomaszewski i Dawid Sędzicki
 3. Maciej Czajka i Karol Domagalski
 4. Marek Szwanke i Wojciech Woźny
 5. Aleksandra Światły i Maria Lorencen – pierwsze miejsce w kategorii żeńskiej
 6. Patryk Obarski i Mateusz Przybyła
   

Grupa Najstarsza:
 

 1. Jacek Kempiński i Łukasz Kosmowski
 2. Jakub Szelągiewicz i Arkadiusz Drzewiecki
 3. Marcel Stanisławski i Filip Kowalski
 4. Alan Teszner i Jakub Jarmużek
  5. Adrian Pyliński i Wojciech Wolny
  6. Paweł Gac i Jakub Kubiak
  7. Alan Okoń i Artur Becker
  8. Daniel Maćkowiak i Franiciszek Filoda

 

Więcej zdjęć z turnieju znajduje się w albumie na oficjalnym kanale LOTTO Plaży Wolności Poznań 2020 na Facebooku.

Wróć