Poznaliśmy triumfatorów Turnieju Gwiazd

Poznaliśmy triumfatorów Turnieju Gwiazd

Turniej Gwiazd mężczyzn

 

Niedziela na Lotto Plaży Wolności Poznań 2018 okazała się być prawdziwym świętem siatkówki plażowej. Przed spragnioną wrażeń publicznością stanęli sportowcy, którzy swoimi osiągnięciami mogliby śmiało obdarować wszystkie pary, które rywalizowały tu w piątek i sobotę w rozgrywkach otwartych dla wszystkich. Halowy Wicemistrz Świata i Mistrz Europy – Daniel Pliński – utworzył parę z wielokrotnym reprezentantem kraju oraz Mistrzem Polski na piasku – Michałem Kądziołą. Ich rywalami w półfinale byli znani z parkietów ekstraklasy – grający ostatnio w GKS Katowice – Dominik Witczak i Siergiej Kapelus. Pierwszy z nich to plażowy i halowy Mistrz Polski, brązowy medalista Ligi Mistrzów i trzykrotny zdobywca Pucharu Polski. Jego wczorajszy partner to Mistrz Ukrainy, Wicemistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski. Spotkanie pomiędzy tymi dwoma utytułowanymi parami 2:0 zwyciężyli Pliński i Kądzioła.

 

W drugim półfinale walczyli ze sobą plażowi Mistrzowie Polski – Sebastian Sobczak i Jarosław Lech oraz Sebastian Kaczmarek i Paweł Lewandowski. Druga z wymienionych par uzyskała prawo gry w Turnieju Gwiazd, dzięki zwycięstwu w sobotnich zawodach otwartych. Ich przewaga nad rywalami polegała na znakomitej znajomości boisk, trzeba jednak zaznaczyć że zawodnicy ci mieli w nogach ponad 10 godzin rywalizacji z dnia poprzedniego. Po bardzo wyrównanym spotkaniu na przewagi w tie breaku wygrali Sobczak i Lech.

 

W meczu o brąz Kaczmarek i Lewandowski udowodnili, że nie trafili do Turnieju Gwiazd przez przypadek i pewnie pokonali Witczaka i Kapelusa 2:0. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku, jaki osiągnęliśmy w ten weekend – mówi Sebastian Kaczmarek z Krotoszyna. – Wczorajsze zwycięstwo kosztowało nas wiele sił, których zabrakło w kluczowym momencie dzisiejszego półfinału, ale i tak jesteśmy dumni, że mogliśmy grać w tak zacnym gronie – dodaje reprezentant Wielkopolski.

 

W finale kibice byli świadkami bardzo ciekawego widowiska. Dwa pierwsze sety zakończyły się identycznym wynikiem 21:19. Pierwszego z nich wygrali Kądzioła i Pliński, a kolejnego Lech i Sobczak. Tie break zapowiadał się niezwykle emocjonująco, ale świetnie blokujący Daniel i rewelacyjnie dysponowany w obronie Michał nie pozostawili swoim oponentom złudzeń – wygrywając 15:7. – Dziękujemy Damianowi Lisieckiemu za zaproszenie – mówi Daniel Pliński. – Po całym sezonie na hali, była to dla mnie bardzo miła odmiana, cieszę się że wspólnie z partnerem udało nam się wygrać – dodał Mistrz Europy.

 

Turniej Gwiazd kobiet

Równolegle do rozgrywek męskich, przebiegała rywalizacja pań. W pierwszym półfinale aktualna plażowa Mistrzyni Polski – Magdalena Saad – występująca w parze z Aleksandrą Przepiórką dość pewnie pokonała 2:0 Karolinę Kirszenstein i Paulinę Majkowską, znane z pierwszoligowych parkietów halowych. W tym samym czasie na drugim boisku kibice byli świadkami sporej niespodzianki. Młodzieżowe Mistrzynie Polski – Julia Gierczyńska i Patrycja Judziłł – 2:1 pokonały bardziej doświadczone rywalki – Joannę Wiatr i Justynę Tylutki.

 

W meczu o brązowy medal po porażce szybko pozbierały się Wiatr i Tylutki. Bez większych problemów pokonały one Karolinę Kiszensztein i Paulinę Majkowską i mogły cieszyć się z najniższego stopnia podium. W najważniejszym spotkaniu tego dnia spotkały się Saad/Przepiórka i Gierczyńska/Jundziłł. Wydawać by się mogło, że dla młodzieżowych reprezentantek Polski sam awans do finału Turnieju Gwiazd to wielkie osiągnięcie. Tymczasem ambitne siatkarki specjalizujące się tylko i wyłącznie w siatkówce plażowej, pokazały faworytkom, że poprzedni triumf nie był przypadkowy. Zdominowały one pierwszą partię tego spotkania, zwyciężając 21:15. Drugi set był niezwykle zacięty – Saad i Przepiórka wygrały go 22:20. Również w decydującej partii tej rywalizacji więcej zimnej krwi zachowały starsze zawodniczki, zwyciężając 15:8.

 

Organizatorzy Lotto Plaży Wolności Poznań 2018 dla najlepszych par przygotowali nagrody finansowe w wysokości 2000zł. – Turniej Gwiazd miał bardzo emocjonujący przebieg – mówi Damian Lisiecki, na którego zaproszenie odpowiedzieli uczestnicy zawodów. – Po reakcjach kibiców widać było, że taka formuła rozgrywek bardzo przypadła im do gustu – dodaje czterokrotny Mistrz Polski w siatkówce plażowej. 

Galeria zdjęć z Turnieju Gwiazd znajduje się TUTAJ.

 

Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski

Dziś na Placu Wolności odbywają się Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski kobiet. Jutro do rywalizacji przystąpią mężczyźni. W roli faworytek stawiane są reprezentantki UAM Poznań Anette Ngamayama i Martyna Tracz, które po nieudanym piątkowym turnieju, będą chciały osiągnąć dużo lepszy rezultat. Warto przypomnieć, że są one aktualnymi Akademickimi Wicemistrzyniami Polski. Wśród panów o zwycięstwo powalczą z pewnością Kamil Radzikowski i Marcin Szczechowicz z Uniwersytetu Przyrodniczego. Przedstawiciele Teamu Proskos słyną nie tylko z bardzo skutecznej gry, ale także z oryginalnych sposobów na popularyzację siatkówki plażowej. Organizują oni obozy, podczas których profesjonaliści dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem z amatorami, ucząc ich sposobów na skuteczny trening. Alicante, Majorka czy Albania to tylko niektóre miejsca, w których odbyły się takie specjalistyczne turnusy.

 

Kolejne wydarzenia Lotto Plaży Wolności Poznań 2018

Kibice licznie przychodzący na Lotto Plażę Wolności Poznań 2018 byli świadkami 3 z 10 dni sportowych emocji. W programie imprezy między innymi rozgrywki PGNiG Summer Superligi czy pokazowy mecz reprezentacji Polski kobiet w piłce ręcznej plażowej i dwa spotkania pomiędzy kadrami Polski i Czech w piaskowej odmianie piłki nożnej. Harmonogram wydarzenia znajduje się na stronie www.feniksplay.pl.Wstęp na wszystkie dni festiwalu jest bezpłatny. Partnerami imprezy są: LOTTO, Miasto Poznań, Veolia, Terlan i Lafarge Organizatorami są Feniks i KS "MOCni Razem". Współorganizatorami festiwalu zostali: WZPS, ZPR w Polsce, WZPN oraz POSiR.

Wróć