Poznaliśmy triumfatorów turniejów otwartych Lotto Plaży Wolności Poznań 2020

Poznaliśmy triumfatorów turniejów otwartych Lotto Plaży Wolności Poznań 2020

 

 

Znakomite zespoły z całej Polski, a także zawodnicy z Brazylii i Ukrainy rywalizowali o 3000 złotych i nagrody rzeczowe w turniejach otwartych Lotto Plaży Wolności Poznań 2020. Po jedenastu godzinach sportowej rywalizacji poznaliśmy najlepsze pary.

 

Po rozstrzygnięciu turniejów młodzieżowego i mikstów Lotto Plaży Wolności Poznań 2020, przyszedł czas na zawody w kategorii żeńskiej i męskiej. Panie wybiegły na arenę zmagań bladym świtem, panowie rozpoczęli swoje mecze punktualnie w południe. Od pierwszych spotkań fenomenalnie spisywały się cztery zespoły. Małgorzata Kaczorowska i Paulina Wiśniewska w wielkim finale pokonały po zaciętym spotkaniu 2:1 niepokonane dotąd Justynę Brożek i Karolinę Olszewską z Wrocławia. Był to udany rewanż w wykonaniu złotych medalistek po porażce w ćwierćfinale. Na najniższym stopniu podium stanęły reprezentantki Poznania – Jaśmina Dymek i Eliza Kozak, które bez straty seta pokonały doświadczone – Ewę Mirosławską i Aleksandrę Deptuch – zawodniczki Klubu Sportowego Olimpia Jawor. – Mecz finałowy był pełen zwrotów akcji, dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwe, że udało nam się zwyciężyć – mówi Paulina Wiśniewska z Wrocławia. – Cieszymy się podwójnie, bo jutro będziemy miały okazję zaprezentować się w Turnieju Gwiazd. Liczymy na równie dobry wynik – dodaje uśmiechnięta Małgorzata Kaczorowska z Kłębów.

  

Wyrównana rywalizacja w turnieju męskim

  

Gdy tylko turniej żeński przeszedł do decydującej fazy, dwa boiska nad Jeziorem Rusałka przejęli panowie. Kibice mogli podziwiać kilka znakomitych drużyn. Wśród uczestników pojawili się między innymi zawodnicy pochodzący z Ukrainy i Brazylii oraz oczywiście Polacy. Z przyjezdnych ekip najwyżej sklasyfikowani zostali Dmitrii Shvets i Volodymyr Kushch, którzy zajęli miejsca 7-8. W meczu finałowym spotkali się Mateusz Bury i Paweł Lewandowski z Wrocławia oraz Michał Muszyński z Wilczyna i Bartosz Sobstyl z Malborka. Obie ekipy grały ze sobą w ćwierćfinale, wtedy o dwa punkty lepsi były reprezentanci województwa dolnośląskiego. W meczu o złoto ich rywale skutecznie się zrewanżowali, wygrywając 2:0 (15:5 i 16:14). Brązowe medale zdobyli Błażej Szubstarski z Tarnowa Podgórnego i Tomasz Guzialek z Poznania, przedstawiciele Tarnovii Volleyball, którzy ograli 2:0 Mateusza Skrzypińskiego i Piotra Jaskułę pochodzących ze stolicy Wielkopolski. – Daliśmy z siebie wszystko, cieszę się że zaprocentowało to triumfem w tych prestiżowych rozgrywkach – mówi Bartosz Sobstyl, organizator World Touru w Malborku i Wielkopolskiego Wielkiego Szlema. – Wyciągnęliśmy wnioski z wcześniejszej porażki i mimo, że nasi oponenci byli faworytami tego spotkania, przechyliliśmy szalę zwycięstwa na naszą korzyść – dodaje Michał Muszyński, który zajął pierwsze miejsce zarówno w rozgrywkach męskich jak i par mieszanych.    

  

Przetasowania w Turnieju Gwiazd

Ostatnią, najważniejszą odsłoną Lotto Plaży Wolności Poznań 2020 pozostał Turniej Gwiazd. Tuż przed rozpoczęciem rywalizacji doszło do dwóch roszad w składach uczestników. Z powodu kontuzji Sarę Olivovą zastąpiła Tjasa Kotnik, a zamiast Romana Andrysa wystąpi Jakub Zdybek. – Jest mi niezmiernie przykro, że nie przyjdzie mi powalczyć o podium Turnieju Gwiazd – mówi Roman Andrys z Wrocławia. – Z niecierpliwością czekałem na te wspaniałe zawody, niestety z przyczyn zdrowotnych nie jestem w stanie pojawić się w Poznaniu. Przysyłam na swoje miejsce najlepsze znane mi zastępstwo, jestem pewien, że Kuba wraz z moim bratem powalczą o końcowy triumf – dodaje.  

  

Mecze grupowe Turnieju Gwiazd rozpoczną się o godzinie 10:00. Półfinały zaplanowano na 14:00 i 15:00, najważniejsze spotkania odbędą się o 16:00 i 17:00. Pełen harmonogram imprezy znajduje się na stronie www.feniksplay.pl, tam również znajdują się wszystkie najważniejsze informacje o projekcie. Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia partnerów: Totalizatora Sportowego właściciela marki LOTTO, Miasta Poznań oraz firm Veolia i Remondis Sanitech. Dzięki tym instytucjom wstęp na wszystkie dni imprezy będzie bezpłatny.

 

Więcej zdjęć z turnieju żeńskiego znajduje się tutaj.

Więcej zdjęć z turnieju męskiego znajduje się tutaj.

 

Wróć