Poznaliśmy kolejnych uczestników Turnieju Gwiazd Lotto Plaży Wolności Poznań 2020

Poznaliśmy kolejnych uczestników Turnieju Gwiazd Lotto Plaży Wolności Poznań 2020

 

 

Polsko-czeskie starcia zapowiedzieli organizatorzy Lotto Plaży Wolności Poznań 2020 odkrywając pierwszych bohaterów Turnieju Gwiazd. Okazuje się, że to nie koniec listy zagranicznych zespołów, których kibice będą mieli okazję podziwiać w najbliższą niedzielę nad Jeziorem Rusałka.

 

W Turnieju Gwiazd Lotto Plaży Wolności weźmie udział dwanaście znakomitych drużyn z całej Polski, a także goście zza granicy. W kategorii żeńskiej i męskiej wystąpi po sześć zawodowych duetów. Przypomnijmy, że dotąd organizatorzy imprezy zapowiedzieli udział Jagody Gruszczyńskiej i Doroty Strąg, które do swojej bogatej kolekcji medalowej, dorzuciły wczoraj brąz Mistrzostw Polski rozgrywanych w Mysłowicach. Wśród mężczyzn zaproszenie przyjęli Jarosław Lech i Jędrzej Brożyniak, którzy uplasowali się tuż za podium tych zawodów (4. i 5. miejsce). Przed Polakami jednak bardzo trudne zadanie – przyjdzie im zmierzyć się z reprezentantami Czech - Martiną Williams i Sárą Olivovą oraz Jiřím Sedlákiem i Patrikiem Maňasem.

 

Międzynarodowa rywalizacja nad Jeziorem Rusałka

 

Jak się okazuje nie jest to koniec listy zagranicznych siatkarzy plażowych, które będzie można podziwiać w niedzielę. Kibice z Poznania będą mieli niepowtarzalną okazję oklaskiwać grę kolejnych dwóch ekip reprezentujących Czechy. Będą to Marie Sára Štochlová i Martina Maxinerová wśród pań oraz Václav Berčík i Leo Wililams u mężczyzn. Obie drużyny to ścisły sportowy top w kraju naszych południowych sąsiadów. Jedna i druga drużyna sklasyfikowana jest na trzecim miejscu w oficjalnym rankingu najlepszych czeskich zespołów, obie regularnie występują w rozgrywkach międzynarodowych. – Dziękuję naszym zagranicznym gościom, że przyjęli nasze zaproszenie – mówi Damian Lisiecki, organizator Lotto Plaży Wolności Poznań 2020. – Polskie zespoły będą musiały wznieść się na wyżyny swoich umiejętności żeby dotrzymać im tempa. Jestem przekonany, że emocji nie zabraknie – dodaje czterokrotny Mistrz Polski w siatkówce plażowej.

 

Kolejne mocne ekipy Turnieju Gwiazd

 

Poznaliśmy również nazwiska kolejnych polskich uczestników Lotto Plaży Wolności Poznań 2020. Są to Magdalena Rapacz-Matras i Małgorzata Szajewska-Skuta oraz Roman i Adam Andrys. Panie zajęły drugie miejsce w Pucharze Polski w Białymstoku i trzynaste w turnieju finałowym Mistrzostw Polski w Mysłowicach. Andrys-Team na Śląsku sklasyfikowany został na tej samej pozycji. Panowie tydzień wcześniej byli drudzy w Grand Prix Polski w Warszawie. Przypomnijmy również, że Adam i Roman gościli w ubiegłym roku na Lotto Plaży Wolności Poznań 2019, wygrywając nocną Chwiałkę Volley. – Ten sezon jest bardzo krótki i specyficzny – mówi Roman Andrys. – Bardzo się cieszę, że zostaliśmy zaproszeni do stolicy Wielkopolski, nie przypominam sobie roku, w którym byśmy tutaj nie grali – dodaje doświadczony zawodnik. – Damy z siebie wszystko, aby w turnieju wypaść jak najlepiej i powalczyć o pierwsze miejsce – wtóruje swojemu partnerowi jego brat – Adam.

 

Turniej gwiazd niemalże w komplecie

 

Poznaliśmy już osiem zespołów, które podziwiać będzie można w Poznaniu w najbliższą niedzielę. Do odkrycia pozostały po dwie ostatnie ekipy żeńskie i męskie. Kto to będzie? Okaże się wkrótce. Pełen harmonogram imprezy znajduje się na stronie www.feniksplay.pl, tam również organizatorzy prezentować będą kolejnych bohaterów tych prestiżowych zawodów. Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia partnerów: Totalizatora Sportowego właściciela marki LOTTO, Miasta Poznań oraz firm Veolia i Remondis Sanitech. Dzięki tym instytucjom wstęp na wszystkie dni imprezy będzie bezpłatny.

 

Wróć