POSiR wygrywają turniej VIP

POSiR wygrywają turniej VIP

Pięć drużyn reprezentowało swoje firmy w turnieju VIP Lotto Plaży Wolności Poznań 2017. W systemie każdy z każdym zmierzyli się: Veolia, Krotoski – Cichy Dealer Samochodowy – Przeźmierowo, Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, Mieszanka Wybuchowa oraz Nauczyciele – Leśne Dziadki. Po bardzo zaciętej rywalizacji najlepsza okazała się drużyna z miejscowego magistratu.

 

Czwartek na Lotto Plaży Wolności Poznań 2017 upłynął oczywiście pod znakiem Dnia Dziecka. Od 9:00 rano do godzin popołudniowych w centrum Poznania najmłodsi mieszkańcy Wielkopolski korzystali z bogatej oferty przygotowanej przez organizatorów imprezy. W ramach projektu Zabawa – Edukacja – Integracja – Życie animatorzy przeprowadzili kursy pierwszej pomocy, zabawy z kolorowymi bańkami oraz malowanie twarzy. – Świetnie się dzisiaj bawiłam – opowiada zachwycona Julka, mieszkanka Łazarza. – Na pewno poproszę rodziców żebyśmy wrócili tu w weekend – dodaje.

 

O godzinie 17:00 na boiskach pojawili się partnerzy projektu Lotto Plaży Wolności Poznań 2017. – Nie wpuściłbym zawodników na plac gry, gdybym wcześniej nie sprawdził ich stanu – opowiada z uśmiechem organizator imprezy Damian Lisiecki. – Teraz mogę ze spokojem powiedzieć, że każde ziarenko piasku leży we właściwym miejsu – dodaje czterokrotny Mistrz Polski w siatkówce plażowej. W turnieju udział wzięli sponsorzy imprezy – Veolia i Krotoski – Cichy Dealer Samochodowy – Przeźmierowo. Stawkę uzupełniły zespoły Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji, Mieszanki Wybuchowej oraz Nauczycieli – Leśnych Dziadków. Drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym. Od początku wysokie tempo narzucili faworyci z Veolii i poznańskiego magistratu wysoko wygrywając swoje pierwsze mecze. Gdy zespoły te stanęły po przeciwległych stronach siatki, kibice zaczęli mówić o przedwczesnym finale. Na początku spotkania lekką przewagę uzyskała firma oferująca ciepło systemowe. POSiR dzielnie walczył, ale ciągle minimalnie przegrywał. Oba teamy długo walczyły punkt za punkt. W końcowej fazie seta reprezentanci samorządowego zakładu budżetowego doprowadzili do remisu 18:18. Mecz rozpoczął się od nowa. Jednopunktowa przewaga przechodziła z jednej strony na drugą. Siatkarze spodziewali się, że zwycięzca tego spotkania najprawdopobniej będzie triumował w całym turnieju, dlatego nikt nie chciał odpuścić. Ostatecznie po dwóch fenomenalnych blokach Błażeja Daracza oraz Tomasza Szymoniaka miejscowi urzędnicy wygrali 33:31. Jacek Kubiak wraz z kolegami z drużyny unieśli ręce w geście triumfu i z okrzykiem radości opuścili boisko. Sędzia jednak szybko wezwał ich z powrotem na kolejne spotkanie z drużyną nauczycieli, którzy dla niepoznaki kazali nazywać się Leśnymi Dziadkami. Mecz ten pokazał ile sił kosztowało samorządowców spotkanie z Veolią. Ulegli oni rywalom 18:21, komplikując sytuację w tabeli.

 

Przed ostatnimi meczami wiadomo było, że w przypadku zwycięstw nauczycieli z Krotoski – Cichy oraz POSiRu z Mieszanką Wybuchową do wyłonienia pierwszego miejsca w turnieju trzeba będzie liczyć małe punkty. Zdając sobie z tego sprawę Leśne Dziadki wysoko ograły sponsora Plaży Wolności 21:8. Losy rozgrywek miały rozstrzygnąć się na boisku numer dwa, gdzie przedstawiciele magistratu walczyli z drużyną Damiana Lisieckiego – organizatora całej imprezy. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji – świadome tego, że małe punkty odegrają kluczową rolę przy rozdzielaniu miejsc medalowych – zdeklasowali rywali 21:7. W tym momencie trzy najlepsze zespoły zgromadziły na swoich kontach po 7 punktów. Nastąpił nerwowy moment liczenia małych punktów. Sędzia główny – Marcin Kaliszan – szybko zsumował wyniki poszczególnych spotkań i ogłosił, że Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji zajęły pierwszą lokatę w turnieju. Srebrne medale przypadły Veolii, a z brązu cieszyli się nauczyciele. – Cieszymy się, że udało nam się zwyciężyć – mówi kapitan POSiR Błażej Daracz. – Chciałbym pogratulować Veolii bardzo wyrównanego meczu – dodaje rzecznik prasowy tej insytucji.

 

Końcowa klasyfikacja:

  1. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji – 7 punktów, 93:70, ratio 1,3286

  2. Veolia – 7 punktów, 94:77, ratio 1,2208

  3. Nauczyciele – Leśne Dziadki – 7 punktów, 74:64, ratio 1,1563

  4. Mieszanka Wybuchowa – 5 punktów

  5. Krotoski – Cichy Dealer Samochodowy – Przeźmierowo

 

Więcej zdjęć z turnieju znajduje się tutaj.

Szczegółowe informacje o turnieju:
www.playbeachvolley.pl
Godzinowy program Lotto Plaży Wolności Poznań 2017.

Program Lotto Plaży Wolności Poznań 2017 na najbliższe dni:

2 czerwca kwalifikacje do Turnieju Eliminacyjnego Mistrzostw Polski mężczyzn w siatkówce plażowej

3 i 4 czerwca Turniej Główny Eliminacji Mistrzostw Polski mężczyzn w siatkówce plażowej

3 i 4 czerwca Zabawa – Edukacja – Integracja – Życie gry i zabawy dla dzieci i rodzin

 

Wróć