Polacy gromią Czechów na Lotto Plaży Wolności Poznań 2019

Polacy gromią Czechów na Lotto Plaży Wolności Poznań 2019

 

 

W pierwszym spotkaniu Turnieju 3 Narodów reprezentacja Polski do lat 21 pokonała na Placu Wolności w Poznaniu kadrę Czech 8:1. W sobotę nasi południowi sąsiedzi będą mieli okazję do rehabilitacji, o 19:00 zmierzą się z Francuzami.

 

Przed rokiem Biało-Czerwoni okazali się dwukrotnie lepsi od Czechów. Wówczas pierwsze spotkanie wygrali zdecydowanie i podobnie było tym razem. Wynik może być jednak mylący, bo przez większość spotkania piłkarze toczyli bardzo wyrównany bój. Na pierwszego gola licznie zgromadzeni na trybunach kibice musieli poczekać dopiero do drugiej tercji. Prowadzenie objęli Czesi po ładnym uderzeniu Marka Borovicki.

 

Radość naszych rywali trwała jednak zaledwie 16 sekund. Dokładnie tyle zajęło Polakom doprowadzenie do wyrównania, a uczynił to uderzeniem przewrotką Bartosz Szloser. Takich pięknych i efektownych bramek oglądaliśmy jeszcze kilka. Pierwszy gol rozwiązał obfity wór z golami. Na listę strzelców po kolei wpisywało się sześciu reprezentantów kraju – Szloser, Meloyan, Brochocki, Karpiński, Bistuła oraz Kiklaisz. W ostatnich dwóch minutach wynik ustalili trafiając po raz drugi Brochocki i Karpiński.

 

Kolejne spotkanie Polacy rozegrają na zakończenie Turnieju 3 Narodów, w niedzielę o godzinie 12:00 z Francją. Z kolei w sobotę o 19:00 z reprezentacją „Les Bleus” zmierzą się Czesi. Choć mecz odbędzie się wieczorem, wszystkich poznaniaków na Plac Wolności zapraszamy już przed południem. Od 11 na boisku prowadzone będą warsztaty beachsoccerowe dla najmłodszych, będzie też okazja by samemu spróbować swoich sił. Obok głównej areny zmagań trwać będzie zaś festyn ekologiczny z licznymi atrakcjami.

 

Polska – Czechy 8:1 (0:0, 3:1, 5:0)

0-1  13:54 Marek Borovicka

1-1 14:10 Bartosz Szloser

2-1 18:35 Artur Arsen Meloyan

3-1 22:31 Grzegorz Piotr Brochocki

4-1 28:21 Mariusz Karpiński

5-1 32:06 Jakub Bistuła

6-1 32:59 Mateusz Kiklaisz

7-1 34:32 Grzegorz Piotr Brochocki

8-1 35:54 Mariusz Karpiński

 

Polska: Maciej Ranoszek, Igor Ratajczyk – Norbert Błaszczyk, Dominik Becker, Piotr Terlecki, Artur Arsen Meloyan, Bartosz Szloser, Mariusz Karpiński, Arkadiusz Kłopeć, Grzegorz Piotr Brochocki, Jakub Bistuła, Mateusz Kiklaisz.
Wojciech Polakowski (trener), Marek Górecki (kierownik), Rafał Kobusiński (fizjoterapeuta)

 

Czechy: Jan Bartl, Martin Dżudża – Jiri Doleżal,, Michal Babela, Dominik Andrle, Marek Borovicka, Lukas Babela, Lukas Kubista, Martin Haniak, Tomas Urban.
Michael Lukić (trener), Daniel Raiman (asystent trenera), Jiri Pala (kierownik)

Wróć