PGNiG Summer Superliga rusza na Lotto Plaży Wolności Poznań 2018

PGNiG Summer Superliga rusza na Lotto Plaży Wolności Poznań 2018

 

 

Już w najbliższy weekend w Poznaniu zostanie zainaugurowany cykl PGNiG Summer Superliga, który jest częścią Mistrzostw Polski w Piłce Ręcznej Plażowej. Letnia wersja szczypiorniaka jest bardzo atrakcyjną 
i dynamiczną dyscypliną sportu, która od swojej halowej odmiany różni się przede wszystkim tym, że efektowne zagrania (m.in. rzuty po obrocie o 360 stopni czy po wrzutkach) są dodatkowo punktowane, co sprawia, że „plażówka” jest niezwykle ciekawa dla kibiców. Możliwość zobaczenia tego widowiskowego sportu już w najbliższy piątek i sobotę na Placu Wolności w Poznaniu. W dwudniowym turnieju (18-19 maja) wystąpi po 6 zespołów męskich i żeńskich – w tym obrońcy mistrzowskich tytułów: BHT Auto Forum Petra Płock i BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski. W barwach tej drugiej drużyny, swój oficjalny debiut na piasku zaliczy reprezentantka Polski w halowym szczypiorniaku – Iwona Niedźwiedź.

 

Zespoły będą rywalizować na obiekcie Lotto Plaży Wolności Poznań 2018, który powstał już po raz dziesiąty w ścisłym centrum miasta. Wśród mężczyzn oczy większości kibiców będą z pewnością zwrócone na mistrzów i zdobywców Pucharu Polski BHT Auto Forum Petrę Płock oraz ich największych rywali – BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski, dla których będzie to główny sprawdzian przed rozgrywanymi na przełomie maja i czerwca Klubowymi Mistrzostwami Europy w Starych Jabłonkach. Płocczanie wznowili treningi na początku maja i poza powtórzeniem ubiegłorocznych sukcesów na krajowym podwórku chcą godnie zaprezentować się na tle najlepszych drużyn z całego kontynentu (w ubiegłym roku zajęli 2. miejsce – przyp.red.). Pozostałymi uczestnikami poznańskiego turnieju są: Fundacja Akademia Sportu Gdańsk, która, jak zapewnia Emil Kożuchowski, będzie w tym roku walczyć o medale; zgłaszający równie wysokie aspiracje inowrocławski BHT Damy Radę; SMS Rondel Team Legnica oraz debiutujące w Mistrzostwach Polski UKS GOKiS Kąty Wrocławskie. Zawody w kategorii mężczyzn otworzy pojedynek wicemistrzów Polski z Piotrkowa z zespołem z Kątów Wrocławskich, który zaplanowano na godzinę 17:55 w piątek.

 

Wśród kobiet stawka wydaje się jeszcze bardziej wyrównana, bo do zmagań na popularnej „Plajcie” przystąpią: BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski (mistrzynie Polski 2017), Red Hot Czili Buk (2. miejsce), BHT Byczki Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie (3. miejsce), UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie oraz dwa miejscowe zespoły: Pyrki (4. miejsce ubiegłorocznych mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski) i AP Poznań. Zanim wszystkie drużyny rozpoczną zmagania, fanów „plażówki” czeka jeszcze nie lada gratka – na piasku pojawi się kadra Polski Kobiet (aktualne wicemistrzynie Europy), która rozegra mecz pokazowy – w piątek o godzinie 16:00. Oficjalny początek żeńskiego turnieju zaplanowano dokładnie 45 minut później. Inauguracyjny pojedynek stoczą Pyrki z Red Hot Czili Buk. Dziewczyny z Buku, jako wicemistrzynie kraju będą również walczyć w klubowych mistrzostwach Europy w Starych Jabłonkach.

 

Impreza w Poznaniu to nie tylko zmagania najlepszych plażowych drużyn w Polsce, ale również Akademicki turniej dla uczelni wyższych, który zostanie rozegrany w czwartek oraz PGNiG Summer Camp – piątkowe zajęcia dla dzieci i młodzieży – zapowiada Jakub Malinowski przedstawiciel organizatorów. – Bardzo cieszymy się, że możemy rozpocząć sezon w Poznaniu, w tak niesamowitej scenerii. Liczymy, że podobnie jak przed rokiem inauguracyjne zawody przyciągną na trybuny wielu kibiców. Dziękujemy organizatorom Lotto Plaży Wolności Poznań 2018, za wzorową współpracę, dzięki której możemy wystartować z naszym cyklem właśnie w centrum stolicy Wielkopolski, a także lokalnemu klubowi piłki ręcznej plażowej kobiet – BHT Pyrki Poznań za zaangażowanie w projekt– dodaje.

 

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Sponsorem tytularnym PGNiG Summer Superligi jest Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Imprezę wspierają również: Żywiec Zdrój, Red Bull, Ziaja oraz Lech. Partnerami turnieju są: PGNiG Superliga, Sport Transfer i Kempa. Organizatorami wydarzenia są: Fundacja Modern Sport, Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Feniks Play.

 

Plażowa piłka ręczna będzie królować na Placu Wolności aż do 19 maja. Ostatni mecz PGNiG Summer Super Ligi rozpocznie się o godzinie 16:00. W sobotę wieczorem kibice zgromadzeni na trybunach będą świadkami kolejnego sportowego wydarzenia – piaskowej odmiany piłki nożnej. W programie mecz gwiazd oraz dwa spotkania pomiędzy reprezentacjami Polski i Czech.Partnerami imprezy są: LOTTO, Miasto Poznań, Veolia, Terlan i Lafarge Organizatorami są Feniks i KS "MOCni Razem". Współorganizatorami festiwalu zostali: WZPS, ZPRP, WZPN, POSiR oraz Fundacja Modern Sport. Imprezę patronują Wojewoda Wielkopolski, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Prezydent Miasta Poznania.

 

Program PGNiG Summer Superligi Poznań 2018 (plac Wolności 17-19 maja):

Czwartek, 17 maja

9:00 – 12:00 turniej młodzieży szkolnej

13:00 – 16:00 turniej akademicki

17:00 – 18:00 mecz pokazowy Pyrki Poznań – VIPy

Piątek, 18 maja

10:00 –14:00 PGNiG Summer Camp

16.00 – mecz pokazowy reprezentacji Polski kobiet

16.45 – początek turnieju kobiet

17:55 – początek turnieju mężczyzn

Sobota, 19 maja

9:00–10.45 – ostatnie mecze grupowe

10.45–16.45 – faza finałowa

PIĄTEK 18.05

16:00

Polska (kadra kobiet)

Reszta Świata

 1. 16:45

Red Hot Czili Buk

BHT Pyrki Poznań

 1. 17:20

BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski

AP Poznań

 1. 17:55

BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie

 1. 18:30

BHT Auto Forum Petra Płock

BHT Damy Radę Inowrocław

 1. 19:05

Red Hot Czili Buk

UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie

 1. 19:40

BHT Byczki Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie

AP Poznań

 1. 20:15

BHT Auto Forum Petra Płock

Fundacja Akademia Sportu Gdańsk

 1. 20:50

BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski

BHT Byczki Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie

 1. 21:25

BHT Pyrki Poznań

UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie

 

SOBOTA 19.05

 

 1. 09:00

SMS Rondel Team Legnica

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie

 1. 09:35

Fundacja Akademia Sportu Gdańsk

BHT Damy Radę Inowrocław

 1. 10:10

SMS Rondel Team Legnica

BHT GRU Juko Piotrków Trybunalski

 1. 10:45

Mecz o V miejsce Kobiet

 1. 11:20

Mecz o V miejsce Mężczyzn

 1. 11:55

Półfinał Kobiet I (1A - 2B)

 1. 12:30

Półfinał Kobiet II (1B - 2A)

 1. 13:05

Półfinał Mężczyzn I (1A – 2B)

 1. 13:40

Półfinał Mężczyzn II (1B – 2A)

 1. 14:15

Mecz o III miejsce Kobiet

 1. 14:50

Mecz o III miejsce Mężczyzn

 1. 15:25

Finał Kobiet

 1. 16:00

Finał Mężczyzn

Wróć