Najlepsi siatkarze w Polsce od jutra w Poznaniu

Najlepsi siatkarze w Polsce od jutra w Poznaniu

Po sześciu sportowo-rekreacyjnych dniach Lotto Plaża Wolności Poznań 2017 wkracza w decydującą fazę. Od piątku do niedzieli mieszkańcy Wielkopolski i turyści będą podziwiać czołówkę polskiej siatkówki plażowej. Warszawa, Olsztyn, Opole czy Kraków to tylko niektóre miasta, które przysłały swoje reprezentacje do stolicy Wielkopolski.

 

Od sześciu dni trwa Lotto Plaża Wolności Poznań 2017. Sportowe święto od samego początku przyciąga bardzo duże zainteresowanie mieszkańców całego województwa. Siłowe Mistrzostwa Polski w Street Workoucie, Puchar Polski BMX Mini Ramp, Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce czy Grand Prix Wielkopolski w piłce ręcznej plażowej to tylko niektóre wydarzenia, jakie odbyły się już na Placu Wolności. Po dzisiejszym Dniu Dziecka – podczas którego wielkopolskie rodziny spędzają aktywnie czas na plaży w centrum Poznania – odbędzie się tutaj Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski mężczyzn w siatkówce plażowej. Najlepsi krajowi zawodnicy zmierzą się o cenne rankingowe punkty oraz 15 000 złotych.

 

Rozgrywki główne odbędą się w sobotę i niedzielę na Placu Wolności. W piątek rozegrany zostanie turniej eliminacyjny. – Po parach, które zapisały się do rywalizacji widać, że będziemy świadkami widowiska na najwyższym poziomie – mówi organizator imprezy Damian Lisiecki. – Zapraszam już od piątku – walka o miejsce w turnieju głównym zapowiada się niezwykle emocjonująco – dodaje czterokrotny Mistrz Polski w tej dyscyplinie sportu. Piątkowe zawody rozpoczną się o godzinie 9:00 i potrwają do około 19:00. Dzieki partnerom imprezy - firmie Lotto i Miastu Poznań oraz sponsorom: Veolia, Lafarge, Terlan, Krotoski - Cichy Dealer Samochodowy - Przeźmierowo i McDonald's - wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny.

 

W piątkowych eliminacjach wystąpią bardzo doświadczone zespoły oraz młodzi adepci siatkówki, którzy dopiero ogrywają się w profesjonalnych turniejach. Faworytami pierwszego dnia rozgrywek są wielokrotny reprezentant Polski Michał Kądzioła, który przed poznańską publicznością zagra w parze z zawodnikiem pierwszoligowej Stali Nysa – Michałem Makowskim. Najwyższy ranking z zespołów, które wystąpią w kwalifikacjach mają Martin Chiniewicz i Michał Korycki oraz Młodzieżowi Mistrzowie Polski – Mateusz Łysikowski i Mateusz Paszkowski. – Jeśli tak silne zespoły rozpoczynają grę od eliminacji, pokazuje to jak wysokiego poziomu możemy spodziewać się na Lotto Plaży Wolności – mówi Róża Wachowska, dyrektor sportowy turnieju. – Już jutro zobaczymy między innymi srebrnych medalistów z zeszłego roku oraz świeżo upieczonych zwycięzców Półfinału Akademickich Mistrzostw Polski oraz turnieju Warta Cup – Marcina Szczechowicza i Kamila Radzikowskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – dodaje. Z zespołów, które w poniedziałek i wtorek rywalizowały w studenckich rozgrywkach kibice ponownie podziwiać będą parę Zięba/Pietruczuk. Drugi z wymienionych zawodników w poprzednim sezonie reprezentował barwy Lotosu Trefla Gdańsk, teamu który z powodzeniem występuje w halowej ekstraklasie. Oczywiście nie jest to jedyny przedstawiciel Plus Ligi, jakiego w najbliższy weekend będzie można oglądać na Placu Wolności.

 

Wśród zespołów, które zaprezentują się w jutrzejszych eliminacjach są również mieszkańcy Poznania. Ciekawy team tworzą Tomasz Jaroszczak – reprezentant KS AZS UAM Poznań – z Pawłem Pietkiewiczem z Olsztyna. Swoją reprezentację wystawił również patron medialny Lotto Plaży Wolności – napiachu.pl. – Siatkówka plażowa jest piękną pasją, którą na co dzień dzielimy się z innymi na naszym portalu – mówi Jakub Matyka, założyciel strony. – Wraz z Krzysztofem Kuźniakiem z powodzeniem gramy w turniejach amatorskich. Nadszedł czas aby spróbować swoich sił w rozgrywkach profesjonalnych – dodaje miłośnik tej dyscypliny sportu. 

 

 

Siatkarskie emocje na najwyższym poziomie rozpoczną się w piątek o godzinie 9:00 i potrwają trzy dni. Wielki finał Lotto Plaży Wolności Poznań 2017 zaplanowano na godzinę 14 w niedzielę. - Na trzeciego i czwartego czerwca przygotowaliśmy specjalne atrakcje dla dzieci - mówi Jacek Kubiak, rzecznik prasowy imprezy. - Konkurs wiedzy o mieście, malowanie herbu czy tworzenie mapy stolicy Wielkopolski to tylko niektóre atrakcje jakie przygotowaliśmy dla rodzin. Zachęcam do spędzenia tego weekendu na Placu Wolności - zaprasza.

 

 

Szczegółowe informacje o turnieju:
www.playbeachvolley.pl
Godzinowy program imprezy:
http://feniksplay.pl/index.php/program-imprezy.html

Plan wydarzeń:

1 czerwca Dzień Dziecka na Placu Wolności oraz Amatorski turniej siatkówki plażowej dla Partnerów

1, 3-4.06 Zabawa – Edukacja – Integracja – Życie gry i zabawy dla dzieci i rodzin

2-4 czerwca Turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski mężczyzn w siatkówce plażowej

Wróć