Na Placu Wolności powstanie wielka… plaża

Na Placu Wolności powstanie wielka… plaża

W programie znalazły się między innymi: Siłowe Mistrzostwa Polski w Street Workoucie, Puchar Polski BMX Mini Ramp, Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej, piłka ręczna plażowa oraz aktywności i zabawy dla rodzin. – Na Placu Wolności szykuje nam się wspaniałe sportowe święto – mówi Damian Lisiecki, organizator przedsięwzięcia. – Gorąco zapraszam wszystkich mieszkańców Wielkopolski do aktywnego udziału w naszym wydarzeniu. Chcemy pokazać jak przy jednym evencie współpracują ze sobą różne dyscypliny sportu – zaprasza gospodarz Lotto Plaży Wolności Poznań 2017.

 

W sobotę (27 maja) Plac Wolności stanie się areną rywalizacji najbardziej wysportowanych ludzi w kraju, którzy rywalizować będą w niezwykle widowiskowych Siłowych Mistrzostwach Polski w Street Workoucie. W harmonogramie przygotowano zawody kobiet (w dwóch kategoriach: podciąganie i pompki na poręczach) oraz mężczyzn (w czterech kategoriach: muscle up, podciąganie, pompki na poręczach, pompki klasyczne). Zapisy trwają do 20 maja, a formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie internetowej POSiR pod adresem www.posir.poznan.pl/mistrzostwa-polski-streetworkout-2017. Wpisowe za jedną konkurencję to 15zł, a za wszystkie 50zł.

 

W niedzielę (28 maja) do Poznania przybędzie krajowa czołówka zawodników BMX, żeby wziąć udział w pierwszych zawodach cyklu o Puchar Polski BMX Mini Ramp. Zawody są o tyle prestiżowe, że jedynie dwa miasta w Polsce mają przywilej ich organizacji. Oprócz Poznania jest to Białystok, gdzie zawody odbędą się w połowie września. Zawody będą się odbywać w 2 kategoriach: BMX Pro i BMX Amator. Zapisy trwają na stronie internetowej POSiR pod adresem www.osrodekrataje.poznan.pl/zawody-bmx. Można też się zapisać w biurze zawodów 27 maja. Wpisowe to 25zł – W obu powyższych imprezach przewidujemy udział kilkuset zawodników z całego kraju, a rywalizacji będą towarzyszyć bezpłatne atrakcje dla wszystkich kibiców, którzy zdecydują się przyjść na Plac Wolności i wspierać uczestników – zachęca Zbigniew Madoński, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

 

Po zawodach BMX Plac Wolności zostanie przeorganizowany na potrzeby sportów plażowych. Od 29 do 30 maja odbędą się tutaj Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce, natomiast 31 maja kibice będą mogli podziwiać piłkarki ręczne. Plażowa odmiana tej dyscypliny sportu jest na tyle widowiskowa, że błyskawicznie zyskuje sobie sympatyków w całym kraju. W Dzień Dziecka rozegrany zostanie amatorski turniej siatkówki, w którym wystąpią zaproszone zespoły. Organizatorzy jak co roku liczą na udział partnerów – Lotto i Miasta Poznań – oraz sponsorów – firm: Veolia, Lafarge, Terlan, Krotoski – Cichy Dealer Samochodowy – Przeźmierowo oraz McDonald's. Pierwszego, trzeciego i czwartego czerwca organizatorzy przewidzieli aktywności, gry i zabawy dla rodzin. Na szczególną uwagę zasługuje projekt Zabawa – Edukacja – Integracja – Życie, w ramach którego dzieci i młodzież przejdą kurs pierwszej pomocy.

 

Zwieńczeniem sportowego tygodnia będzie natomiast rozegrany na Placu Wolności turniej eliminacyjny do Mistrzostw Polski mężczyzn w siatkówce plażowej. Najlepsi zawodnicy w kraju powalczą o rankingowe punkty i nagrody finansowe. Pula nagród wynosi 15 000 złotych. Swój przyjazd zapowiedzieli uznani gracze beach volleya jak Michał Kądzioła, który w zeszłym sezonie reprezentował Polskę na arenie międzynarodowej. Organizatorzy zaprosili również przedstawicieli halowej ekstraklasy. Jak poradzą sobie na Lotto Plaży Wolności Poznań 2017? Przekonamy się już w pierwszy weekend czerwca. Partnerem tytularnym projektu jest firma Lotto, natomiast Miasto Poznań piastuje tytuł partnera oficjalnego. Szczegółowe informacje o turnieju: www.playbeachvolley.pl

 

Plan wydarzeń:

27 maja Siłowe Mistrzostwa Polski w street workoucie
28 maja Zawody BMX o Puchar Polski
29 – 30 maja Półfinał Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej kobiet i mężczyzn
31 maja Piłka Ręczna Plażowa
1 czerwca Amatorski turniej siatkówki plażowej dla zaproszonych Partnerów
1, 3-4.06 Zabawa – Edukacja – Integracja – Życie gry i zabawy dla dzieci i rodzin
2-4 czerwca Turniej eliminacyjny Mistrzostw Polski mężczyzn w siatkówce plażowej

Wróć