Lotto Plaża Wolności Poznań 2020 w sierpniu i wrześniu

Lotto Plaża Wolności Poznań 2020 w sierpniu i wrześniu

 

 

Lotto Plaża Wolności Poznań 2020 odbędzie się w sierpniu i wrześniu. Święto siatkówki plażowej będzie miało nową formułę i lokalizację. Najważniejszym punktem harmonogramu będzie Turniej Gwiazd,
w którym udział wezmą najlepsi zawodnicy w kraju.

 

Dwunasta edycja Lotto Plaży Wolności Poznań 2020 odbędzie się w dniach 21-23 sierpnia oraz 5-6 września. Po raz pierwszy w historii areną zmagań imprezy – która na dobre zapisała się w kalendarzu miejskich imprez – będzie Jezioro Rusałka. Specjalnie na czas wydarzenia istniejące tam na co dzień boiska do siatkówki plażowej zostaną odpowiednio przebudowane. – Epidemia koronawirusa zmusiła nas do zmiany zarówno terminu jak i formuły imprezy – mówi Damian Lisiecki, organizator przedsięwzięcia. – W tym roku stawiamy na dwa weekendy pełne siatkówki plażowej, można powiedzieć że wracamy do korzeni. Zapewniam jednak, że będą to dni pełne sportowych atrakcji – dodaje z uśmiechem Mistrz Polski w tej widowiskowej dyscyplinie sportu.

 

Pełen harmonogram imprezy dostępny będzie wkrótce na oficjalnej stronie projektu – www.feniksplay.pl. Najważniejszym punktem programu będzie siatkarski Turniej Gwiazd, w którym wezmą udział najlepsze plażowe duety żeńskie i męskie. Nie zabraknie również rozgrywek młodzieżowych, zawodów amatorskich, Akademii Siatkówki Plażowej czy słynnej już rywalizacji vipów. Organizatorzy zapowiadają również miły akcent muzyczny. Wydarzenie nie mogłoby się odbyć bez wsparcia partnerów: tytularnego – Totalizatora Sportowego, właściciela marki LOTTO – oraz – oficjalnego – Miasta Poznań. Dzięki tym instytucjom wstęp na wszystkie dni Plaży Wolności będzie bezpłatny.

Wróć