Lotto Plaża Wolności Poznań 2017

Lotto Plaża Wolności Poznań 2017

9 dni potrwają sportowe emocje na Lotto Plaży Wolności Poznań 2017. Eliminacja Mistrzostw Polski Mężczyzn w siatkówce plażowej, Siłowe Mistrzostwa Polski Street Workout i Puchar Polski BMX to tylko część atrakcji, jaką przygotowali organizatorzy.

 

W sobotę – 27 maja – Plac Wolności stanie się areną rywalizacji najbardziej wysportowanych ludzi w kraju, którzy konkurować będą w niezwykle widowiskowych Siłowych Mistrzostwach Polski w Street Workoucie. W harmonogramie przygotowano zawody kobiet i mężczyczn. Panie zmierzą się w dwóch kategoriach – podciąganiu i pompkach na poręczach. Panowie – oprócz tych konkurencji – dodatkowo stoczą pojedynki w muscle up i pompkach klasycznych.

 

W niedzielę – 28 maja – do Poznania przybędzie krajowa czołówka zawodników BMX. Weźmą oni udział w pierwszych zawodach cyklu o Puchar Polski BMX Mini Ramp. Zawody tej rangi odbywają się jedynie w Poznaniu i Białymstoku, więc ich prestiż jest bardzo wysoki. Organizatorzy przewidują udział kilkuset zawodników z całego kraju. Rywalizacji towarzyszyć będą bezpłatne atrakcje dla wszystkich kibiców, którzy zdecydują się przyjść na Plac Wolności i wspierać uczestników. Organizatorem Siłowych Mistrzostw Polski w Street Workoucie oraz Pucharu Polski BMX Mini Ramp są Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

 

Od 29 maja strefa imprezy przeistoczy się w arenę zmagań siatkarskich. W poniedziałek i wtorek na Placu Wolności odbędzie się półfinał Akademickich Mistrzostw Polski. Najlepsi studenci z najbliższych regionów Polski walczyć będą o awans do turnieju finałowego na Placu Wolności oraz na boiskach POSiR na Ośrodku Przywodnym Rataje. Trzymamy kciuki zwłaszcza za reprezentację Klubu Sportowego Uniwersytetu Adama Mickiewicza – jednego z organizatorów Lotto Plaży Wolności Poznań 2017. W czwartek – 1 czerwca – rozegrany zostanie turniej amatorski. – Bardzo cieszę się, że dzieci i młodzież będą miały możliwość rywalizacji w tak reprezentacyjnym miejscu – mówi Damian Lisiecki organizator wydarzenia. – Chcemy zarażać tą piękną pasją, wszystkie osoby, które pojawią się na naszej plaży – dodaje.

 

Od 2 do 4 czerwca odbędzie się najważniejsza część Lotto Plaży Wolności Poznań 2017 – Eliminacja Mistrzostw Polski Mężczyzn w siatkówce plażowej. W piątkowych eliminacjach poznamy zespoły, które dołączą do drużyn rozstawionych w turnieju głównym. Rozgrywki zostały objęte homologacją FIVB, a więc do zdobycia będą punkty zarówno do rankingu krajowego, jak i międzynarodowego. Bardzo atrakcyjna jest również pula nagród, która wynosi 15 000 złotych. W zeszłym roku na Lotto Plaży Wolności triumfowali Adam Parcej i Bartłomiej Dzikowicz, którzy w finale pokonali Marcina Szczechowicza i Kamila Radzikowskiego. Na najniższym stopniu podium stanęli Maciej Rudol i Maciej Kosiak. Pierwszy z nich w tym sezonie dołączył do seniorskiej kadry Polski i wraz z Jakubem Szałankiewiczem reprezentuje nasz kraj w rozgrywkach międzynarodowych. Jedno jest pewne – w Poznaniu ponownie czekają nas sportowe emocje na najwyższym poziomie.

 

Podczas Lotto Plaży Wolności Poznań 2017 nie zabraknie gier i zabaw dla dzieci oraz konkursów dla kibiców. Organizatorami eventu są firmą Feniks oraz Klub Sportowy UAM Poznań. Współorganizatorem są Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Partnerem oficjalnym jest Miasto Poznań, natomiast partnerem tytularnym zostało Lotto. Turniej nie mógłby się odbyć bez wsparcia sponsorów – firm: Veolia, Lafarge, Terlan, Krotoski – Cichy Dealer Samochodowy – Przeźmierowo oraz McDonald’s. Patronami medialnymi są WTK, Radio Poznań, portal napiachu.pl oraz siatka.org.

 

Między 27 maja, a 4 czerwca warto przyjść na Plac Wolności, by być świadkiem najlepszych sportowych emocji z najbliższej odległości. Siłowe Mistrzostwa Polski Street Workout, Puchar Polski BMX Mini Ramp czy wreszcie Eliminacja Mistrzostw Polski Mężczyzn w siatkówce plażowej to tylko część atrakcji jaką przygotowali organizatorzy. Serdecznie zapraszamy na Lotto Plażę Wolności Poznań 2017. 

Wróć