Kaczmarek/Lewandowski i Płaczek/Puławska zwyciężają w turniejach otwartych

Kaczmarek/Lewandowski i Płaczek/Puławska zwyciężają w turniejach otwartych

 

 

W piątkowe popołudnie na Lotto Plaży Wolności Poznań 2018 do rywalizacji przystąpiły 24 drużyny kobiece. W roli faworytek stawiane były między innymi Akademickie Mistrzynie Wielkopolski – Anette Ngamayama i Martyna Tracz oraz triumfatorki Warta Cup 2017 – Kamila Płaczek i Gabriela Puławska. Los sprawił jednak, że oba te zespoły spotkały się już w pierwszej rundzie turnieju. Pewne zwycięstwo odniosły Kama i Gabi, co dodatkowo wzmocniło morale w tej ekipie. Po ponad siedmiu godzinach sportowej rywalizacji para okazałą się bezkonkurencyjna w całym turnieju. W niezwykle zaciętym finale Płaczek i Puławska pokonały zawodniczki pierwszoligowego Energetyka Poznań – Natalię Bogdanowicz i Barbarę Cembrzyńską 2:0 (23:21, 15:9). W meczu o brąz reprezentanki UAM Poznań – Magdalena Pater i Justyna Kozłowska pokonały Urszulę Bogacz i Jagodę Radzewicz.

 

Był to dla nas pierwszy ważny turniej w rozpoczynającym się sezonie, dlatego jesteśmy bardzo szczęśliwe, że udało nam się wygrać – mówi zadowolona Kamila Płaczek z Jankowa Przygodzkiego. – Mamy nadzieję, że w dalszej części cyklu pójdzie nam równie wspaniale – wtóruje jej partnerka, Gabriela Puławska z Poznania.

 

W sobotę na specjalnie zbudowanych boiskach na Placu Wolności rywalizowali panowie. Wśród 32 zgłoszonych par znalazły się zespoły typowo amatorskie, ale też i takie, które znane są z Mistrzostw Polski. Na liście uczestników znaleźli się między innymi aktualni Mistrz Austrii i Wicemistrz Anglii na hali. Poziom najmocniejszych zespołów był tak wyrównany, że trudno było wskazać na faworytów. Ostatecznie po ponad 10 godzinach sportowej walki status niepokonanych zachowali Sebastian Kaczmarek z Krotoszyna i Paweł Lewandowski z Wrocławia, którzy w zeszłym sezonie zajęli 9 miejsce w finale Mistrzostw Polski w Mysłowicach. Finał był najdłuższym i najbardziej wyrównanym pojedynkiem, jaki miał miejsce podczas zawodów. Pierwszą partię zwyciężyli Roman i Adam Andrys z Wrocławia (15:9). Dwa kolejny sety na przewagi wygrywali jednak Kaczmarek i Lewandowski i to oni stanęli na najwyższym stopniu podium (15:13, 16:14). Mecz ten podbił serca kibiców, którzy gromkimi oklaskami nagradzali widowiskowe akcje, których pełen był mecz o złoto.

 

Gra w ścisłym centrum miasta przy aplauzie kibiców to dla nas wielka przyjemność – mówi Sebastian Kaczmarek młodzieżowy Mistrz Europy i Wicemistrz Świata. – Bardzo się cieszymy, że będziemy grać jutro w Turnieju Gwiazd. Damy z siebie wszystko – wtóruje mu Paweł Lewandowski z Wrocławia.

 

O brąz rywalizowali Martin Chiniewicz (Warszawa) i Michał Korycki (Przysucha) oraz reprezentanci Wrześni – Przemysław Lisiecki i Marcin Wlazik. Zespoły te spotkały się już w ćwierćfinale, w którym Wielkopolanie byli o dwie piłki lepsi od faworytów. Dziewiąta (podobnie jak Kaczmarek i Lewandowski) para finału Mistrzostw Polski 2017 wykorzystała okazję do rewanżu i to bardziej doświadczona ekipa cieszyła się z najniższego stopnia podium. Zdobywcy czwartego miejsca mogą być z siebie dumni. Byli nie tylko najlepszą drużyną spośród par nie grających zawodowo, ale za swoimi plecami zostawili między innymi Tkaczuka i Wierzbickiego, Stysiała i Zielińskiego czy Wianeckiego i Bartkowskiego.

 

W tej chwili jesteśmy delikatnie rozczarowani tym, że nie zajęliśmy trzeciego miejsca, ale już jutro powinno dotrzeć do nas jak wielki sukces osiągneliśmy na Lotto Plaży Wolności Poznań 2018 – relacjonuje na gorąco Przemysław Lisiecki, który został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju. – Na pewno przyjedziemy na kolejne turnieje tego cyklu i mam nadzieję, że pójdzie nam równie dobrze – dodaje MVP rozgrywek. Najlepszą parą z Poznania zostali Tomasz Guziałek i Andrzej Stankowski, znani z występów w drużynie Fajny Kolektyw.

 

Dziś na Lotto Plaży Wolności Poznań 2018 trwa Turniej Gwiazd. Zwycięstwo w sobotnich zawodach pary Kaczmarek/Lewandowski zaowocowało zaproszeniem do rywalizacji w tych zawodach. Pliński, Kądzioła Witczak, Kapelus to tylko niektóre siatkarskie znakomitości, z którymi przyjdzie się zmierzyć triumfatorom rozgrywek organizowanych przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji.

 

Następnym punktem cyklu turniejów siatkówki plażowej organizowanych przez POSiR będzie Warta Cup 2018, który odbędzie się w dniach 7 i 8 lipca na terenie Odziału Rataje. Zapisy na te zawody odbędą się w czerwcu. Zwieńczeniem siatkarskich zmagań będzie wielki finał Chwiałka Open 2018, który zaplanowano na 4 i 5 sierpnia. Udział w nim wezmą po 24 najlepsze zespoły kobiet i mężczyzn wyłonione w trakcie rozgrywek na Plaży Wolności oraz w turnieju Warta Cup.

 

Cieszymy się, że nasze turnieje mają co raz większa renomę i przyciągają tak wspaniałych zawodników. Już dziś zapraszam sportowców do udziału w Warcie Cup i wielkim finale Chwiałka Open 2018– podsumowuje Zbigniew Madoński dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji.

 

Komplet informacji o zawodach znajduje się na stronie www.chwialkaopen.posir.poznan.pl.

Galeria zdjęć z turnieju kobiet znajduje się tutaj.

Fotografie z zawodów męskich znajdują się tutaj.

Ich autorem jest Bernard Guziałek.

Wróć