Gwiazdy siatkówki zagrają w środę na Lotto Plaży Wolności Poznań 2019

Gwiazdy siatkówki zagrają w środę na Lotto Plaży Wolności Poznań 2019

 

 

Wicemistrz świata, Mistrz Europy, Mistrzowie i Mistrzynie Polski, Reprezentanci kraju w siatkówce i inni zawodowi siatkarze zaprezentują się kibicom Lotto Plaży Wolności Poznań 2019. Swój przyjazd zapowiedzieli między innymi Daniel Pliński, Dominik Witczak czy Magdalena Saad.

 

Po weekendzie pełnym emocji z piłką ręczną plażową, Lotto Plaża Wolności Poznań 2019 przebudowana została na potrzeby siatkówki. W poniedziałek i wtorek od rana odbywać się tutaj będą Igrzyska Młodzieży Szkolnej. W godzinach popołudniowo-wieczornych kibice będą świadkami rywalizacji w prestiżowym turnieju Chwiałka Volley 2019. W pierwszej eliminacji cyklu, organizowanego przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji wystartują najlepsze 24 zespoły żeńskie i męskie z całego kraju. Rywalizację tę zaplanowano na 20 i 21 maja od 16:00 do około 23:00.

 

Kulminacyjnym punktem siatkarskiej części Lotto Plaży Wolności Poznań 2019 będzie środowy Turniej Gwiazd. Na godzinę 17:00 zaplanowano półfinały kobiet, godzinę później ten sam etap rozgrywek męskich. Najważniejsze mecze rywalizacji odbędą się o godzinie 20:00. Równolegle rozgrywane będą spotkania Turnieju VIP, w których zmierzą się zespoły sponsorów i partnerów imprezy.

 

W Turnieju Gwiazd udział wezmą siatkarskie znakomitości, znane z ekranów telewizora. Faworytami wydawać się mogą Wicemistrz Świata i Mistrz Europy - Daniel Pliński wraz z Marcinem Wiką - Mistrzem Polski, Mistrzem Szwajcarii, i wielokrotnym Reprezentantem Polski. Zawodnicy ci nie będą mieli jednak łatwego zadania. O zwycięstwie marzy także Mistrz Polski - Jarosław Lech, który wystąpi z Marcinem Walińskim, który ma za sobą sezon życia w Aluron Virtu Warcie Zawiercie. Obu wymienionym zespołom napsuć krwi mogą pary walczące na co dzień w Mistrzostwach Polski w plażowce. Rankingowa jedynka ubiegłego sezonu - Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak oraz Reprezentanci Polski w tej dyscyplinie sportu - Michał Kądzioła i Marcin Ociepski. - Zawsze z przyjemnością przyjeżdżamy na Lotto Plażę Wolności Poznan 2019 - mówi Marcin Ociepski, uczestnik Turnieju Gwiazd. - To dla nas nie tylko okazja do sportowej rywalizacji, ale również do spotkania się w fantastycznym siatkarskim gronie - dodaje utytułowamy zawodnik.

 

Równie interesująco zapowiada się rywalizacja w Turnieju Gwiazd kobiet. Wśród uczestniczek znajdują się między innymi: Magdalena Saad - Mistrzyni Polski, brązowa medalistka Akademickich Mistrzostw Europy, która wystąpi w parze z Dorotą Strąg - Reprezentantką Polski, dwukrotną Wicemistrzynią Europy do lat 22. Mocną drużyną będzie również Julia Gierczyńska - Wicemistrzyni Europy do lat 20 i Paulina Słonecka - Akademicka Wicemistrzyni Polski. Stawkę uzupełnią Reprezentantki Polski, uczestniczki Mistrzostw Polski - Izabela Błasiak z Agnieszką Adamek oraz Aneta Kaczmarek i Kinga Legieta. - W zeszłym roku udało nam się zwyciężyć, także chcemy powtórzyć ten wynik - mówi Magdalena Saad. - Najważniejsza jest jednak dobra zabawa i popularyzacja siatkówki plażowej wśród kibiców zgromadzonych na Lotto Plaży Wolności Poznań 2019 - dodaje.

 

- Zapraszam wszystkich kibiców na Plac Wolności w Poznaniu - mówi Damian Lisiecki, organizator całego przedsięwzięcia. - Patrząc na poziom sportowy par, które wezmą udział w Turnieju Gwiazd, aż samemu chce się wyjść na boisko - dodaje z uśmiechem czterokrotny Mistrz Polski w siatkówce plażowej.

 

Harmonogram gier:

17:00 Saad/Strąg - Słonecka/Gierczyńska
17:00 Błasiak/Adamek - Kaczmarek/Legieta
18:00 Janiak/Brożyniak - Pliński/Wika
18:00 Lech/Waliński - Kądzioła/Ociepski
19:30 mecz finałowy kobiet
20:15 mecz finałowy mężczyzn
17:30-20:00 Turniej VIP

Wróć