Lotto Plaża Wolności Poznań 2018

Lotto Plaża Wolności Poznań 2018

Ponad 500 ton piasku wysypanych zostanie na Placu Wolności. Wszystko po to, aby miejsce to mogło zmienić się w arenę sportowych zmagań. Lotto Plaża Wolności Poznań dziesięć lat temu rozpoczęła swoją działalność od turnieju siatkówki plażowej. Przez kolejne lata impreza ta rozrastała się, zarówno pod względem kolejnych dyscyplin sportu, jak i dodatkowych dni rywalizacji na najwyższym poziomie. Już ubiegłoroczna edycja pokazała, że organizatorzy z pewnością przygotują wyjątkowy jubileusz. – W tym roku postawiliśmy na festiwal sportów plażowych – mówi Damian Lisiecki, inicjator projektu. – Oprócz siatkówki, która ma zapewnione stałe miejsce w programie, kibice będą podziwiać plażową odmianę piłki ręcznej i piłki nożnej. Przygotowaliśmy 10 dni atrakcji na 10-lecie Lotto Plaży Wolności Poznań 2018. Serdecznie zapraszam już od 11 maja – dodaje.

 

Pierwszy weekend na Placu Wolności zdominuje siatkówka plażowa. Dzięki współpracy z Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji, w piątek i sobotę (11-12 maja) odbędą się turnieje amatorskie, w których każdy będzie mógł wziąć udział. – Lokalne środowisko siatkarskie od dawna domagało się rozgrywek dla siebie – mówi Jacek Kubiak, rzecznik Lotto Plaży Wolności Poznań 2018. – Jest to w pełni zrozumiałe, że podziwiając najlepszych zawodników z tak bliskiej odległości, samemu ma się ochotę wyjść na boisku. Nowy program daje nam takie możliwości, z czego bardzo się cieszymy – dodaje. W programie znajdą się zawody żeńskie oraz męskie z atrakcyjnymi nagrodami finansowymi. W niedzielę odbędzie się turniej gwiazd, podczas którego na arenę wybiegną najlepsze siatkarki i siatkarze w kraju. Sportowcy, których w trakcie sezonu halowego podziwiać można głównie w telewizji, zmierzą się ze sobą w centrum Poznania. Zwieńczeniem siatkarskich zmagań podczas Lotto Plaży Wolności Poznań 2018, będą Akademickie Mistrzostwa Wielkopolski kobiet i mężczyzn (14-15 maja).

 

Od środy 16 maja na Placu Wolności królować będzie piłka ręczna plażowa. – Beach Handball jest z nami od zeszłego roku, kiedy to kibice zakochali się w tej dyscyplinie sportu podczas Grand Prix Wielkopolski kobiet – wspomina Damian Lisiecki. – Tym razem poziom będzie jeszcze wyższy, na piasek wybiegną również panowie. Jestem pewien, że liczba miłośników tego pięknego sportu ponownie wzrośnie po tej edycji naszego festiwalu – dodaje.

 

Ostatnie dwa dni Lotto Plaży Wolności Poznań 2018 zdominuje piłka nożna plażowa. W harmonogramie tej dyscypliny są między innymi rozgrywki na poziomie międzynarodowym. – W tym roku w programie naszego festiwalu zaplanowaliśmy sporty typowo plażowe. Jestem przekonany, że tak rozbudowana formuła przyciągnie kibiców nie tylko z Wielkopolski – zaprasza Damian Lisiecki. Lotto Plaża Wolności Poznań 2018 potrwa od 11 do 20 maja. Oprócz atrakcji typowo sportowych, organizatorzy przygotowali również szereg atrakcji dla rodzin z dziećmi. Partnerami imprezy są: LOTTO, Miasto Poznań, Veolia, Terlan i Lafarge Organizatorami są Feniks i KS "MOCni Razem". Współorganizatorami festiwalu zostali: WZPS, ZPR w Polsce, WZPN oraz POSiR.

Wróć