Damian Lisiecki zaprasza na Lotto Plażę Wolności

Damian Lisiecki zaprasza na Lotto Plażę Wolności

Plaża w samym centrum miasta w naszych warunkach klimatycznych brzmi bardzo nierealnie. Jak to się stało, że organizujesz Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski właśnie na Placu Wolności? 

Organizujemy ten turniej już od dziewięciu lat. Od samego początku Plac Wolności wydawał nam się najlepszą lokalizacją do tego przedsięwzięcia. Próbowaliśmy również innych miejsc – nad Jeziorem Maltańskim czy na Międzynarodowych Targach Poznańskich – ale to właśnie Plac Wolności sprawdził się najlepiej. Bardzo podoba mi się idea wyjścia z eventem w ścisłe centrum miasta. W ten sposób  wychodzimy z naszą imprezą do mieszkańców.

Czy mieszkańcy Poznania nie skarżą się na tą lokalizację? Jakby nie patrzeć odbieracie im przestrzeń, z której na co dzień mogą korzystać.

Odbieramy bardzo pozytywne sygnały od mieszkańców z całej Wielkopolski. Ludzie nie tylko przyzwyczaili się do tej lokalizacji, ale wręcz oczekują, że to właśnie tutaj odbędzie się kolejna edycja Lotto Plaży Wolności Poznań 2017. Kibice czekają na ten projekt z niecierpliwością.

W tym roku Lotto Plaża Wolności Poznań 2017 potrwa dłużej niż zwykle. Jak wygląda program tego wydarzenia?

Impreza potrwa 9 dni. Rozpoczynamy w sobotę 27 maja od Siłowych Mistrzostw Polski w Street Workoucie. Następnego dnia odbędzie się Puchar Polski BMX Mini Ramp. W programie mamy jeszcze Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce plażowej, piłkę ręczną plażową czy projekt Zabawa – Edukacja – Integracja – Życie, podczas którego przygotujemy atrakcje dla rodzin z dziećmi.

Głównym punktem programu pozostaje jednak siatkówka plażowa?

Oczywiście, gwoździem programu jest oczywiście Turniej Eliminacyjny Mistrzostw Polski Mężczyzn w siatkówce plażowej. W piątek, 2 czerwca odbędą się kwalifikacje do rozgrywek głównych, na które zapraszam w sobotę i niedzielę. Wielki finał odbędzie się 4 czerwca o godzinie 14:00. Szczegółowy program Lotto Plaży Wolności Poznań 2017 znajduje się na stronie www.playbeachvolley.pl i na oficjalnym profilu projektu na Facebooku – Plaża Wolności.

Dlaczego w tym roku zdecydowaliście się na włączenie do programu innych dyscyplin sportu niż siatkówka plażowa?

Staramy się aby Lotto Plaża Wolności Poznań 2017 była coraz ciekawsza. Łącząc ze sobą 4 dyscypliny sportu chcemy uzyskać efekt synergii i zainteresować kibiców poszczególnych wydarzeń innymi punktami naszego programu. Dlatego w tym roku – poza siatkówką plażową – zdecydowaliśmy się na Street Workout, BMX oraz piłkę ręczną plażową.

Czy w tym roku namawiacie do udziału w turnieju zawodników z halowej ekstraklasy?

Siatkarzy z Plus Ligi nie trzeba namawiać do udziału w Lotto Plaży Wolności Poznań 2017. Sami palą się do gry. Spodziewamy się udziału między innymi Mateusza Malinowskiego z Espadonu Szczecin, Przemka Smolińskiego z Onico Warszawa czy ciekawej pary z GKS Katowice – Mariański/Pietraszko. Ciekaw jestem również występu Piotra Łukasika – bardzo dobrego plażowicza – który podpisał właśnie kontrakt z BBTS Bielsko-Biała.

Czy wśród zawodników typowo plażowych spodziewacie się równie ciekawych nazwisk?

Do Poznania zjedzie się cała czołówka polskiego beach volleya. Swój przyjazd zapowiedział wielokrotny reprezentant Polski – Michał Kądzioła, który zagra w parze z Michałem Makowskim. Przyjedzie Parcej/Dzikowicz – najwyżej sklasyfikowana para w rankingu poza reprezentacją, Kiernoz/Malec czy bracia Andrys. 

Czy jakieś pary z Wielkopolski mają szanse na sukces?

W zeszłym roku para Szczechowicz/Radzikowski zakończyła rozgrywki na drugim miejscu, ogrywając wcześniej kilka wyżej rozstawionych zespołów. Liczę, że Proskos Team również w tym roku namiesza w stawce. Obaj zawodnicy jeszcze niedawno występowali w KS AZS UAM Poznań, a swoje życie prywatne związali z Wielkopolską. 

Ponad 500 ton piasku wysypanych w centrum miasta. Jak to się robi? 

Dzięki współpracy z firmą Lafarge udało się przeprowadzić to skomplikowane wyzwanie logistyczne bez większych problemów. Wczoraj wieczorem piasek przyjechał na Plac Wolności. Czeka nas jeszcze sporo pracy, zanim Plac Wolności będzie gotowy na imprezę, ale jak dotąd wszystko idzie zgodnie z planem.

Kto jeszcze wspiera Was w tegorocznej edycji Plaży Wolności?

Partnerem tytularnym jest firma Lotto, Miasto Poznań piastuje tytuł partnera oficjalnego. Plaża Wolności nie mogłaby powstać bez wsparcia sponsorów – firm: Veolia, Terlan, Krotoski – Cichy Dealer Samochodowy – Przeźmierowo, McDonald’s czy wspominany wcześniej Lafarge. Nasze wydarzenie otrzymało również honorowy patronat Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Medialnie wspiera nas WTK, Radio Poznań i portal napiachu.pl. Chciałbym w tym miejscu bardzo podziękować wyżej wymienionym instytucjom za to, że wspierają Lotto Plażę Wolności Poznań 2017.

Powiedz jeszcze kto organizuje tą imprezę?

Organizatorami wydarzenia są firma Feniks oraz Klub Sportowy AZS UAM Poznań. Współorganizatorem są Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, odpowiedzialne między innymi za Siłowe Mistrzostwa Polski w Street Workoucie oraz Puchar Polski BMX Mini Ramp. 

Sam jesteś czterokrotnym Mistrzem Polski w siatkówce plażowej. Nie ciągnie wilka do lasu?

Cały czas pozostaje w formie, ale zdecydowanie skupiam się na organizacji. Oczywiście gram hobbystycznie, kiedy mam na to czas, jednakże w tym roku nie zobaczycie mnie w roli zawodnika podczas turnieju.

Dziękuję za rozmowę i życzę powodzenia przy organizacji imprezy.

Dziękuję. Zapraszam wszystkich na stronę www.playbeachvolley.pl gdzie znajdziecie wszystkie niezbędne informacje dotyczące Lotto Plaży Wolności Poznań 2017. Zapraszam na Plac Wolności od 27 maja do 4 czerwca. Mam nadzieję, że kibice jak co roku tłumnie pojawią się na imprezie, żeby dopingować najlepszych sportowców z całego kraju. 

 

Rozmawiał: Jakub Matyka napiachu.pl

Oryginalny tekst znajduje się tutaj.

Wróć