Beach handball na Placu Wolności

Beach handball na Placu Wolności

CAMP dla dzieci, Grand Prix Wielkopolski w piłce ręcznej plażowej kobiet, a na deser mecz pokazowy BHT Pyrki Poznań vs Drużyna VIPów z Urzędu Miasta Poznania. Już w najbliższą środę Plaża Wolności stanie się poznańskim centrum beach handball’u!

 

Piłka ręczna plażowa znalazła swoje miejsce w programie Lotto Plaża Wolności Poznań 2017 dzięki jej organizatorowi – Damianowi Lisieckiemu. Na propozycję pokazania tej niezwykle widowiskowej odmiany szczypiorniaka nie można było zareagować inaczej, jak tylko przyjąć ją z entuzjazmem.” – mówi Karolina Peda, prezes i trener BHT Pyrki Poznań – organizatora dnia z piłką ręczna plażową w sercu Miasta Poznania. „Zawodniczki mojego zespołu będą tego dnia dość mocno zapracowane – od samego rana poprowadzą zajęcia dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów, by następnie samemu wybiec na piach i powalczyć w turnieju Grand Prix Wielkopolski, który najprawdopodobniej otrzyma rangę eliminacji Mistrzostw Polski. Na zakończenie, o godz. 19:00, BHT Pyrki zmierzą się z drużyną Urzędu Miasta Poznania. Wszystko po to, żeby pokazać poznaniakom tę wspaniałą dyscyplinę!”

Moda na plażową piłkę ręczna zawitała do stolicy Wielkopolski już w 2006 roku, właśnie za sprawą zespołu Pyrek, które dosyć szybko zaczęły tworzyć własną historię i na dzień dzisiejszy ciągle pozostają najbardziej utytułowaną drużyną beach handball’u w Polsce. Poznanianki ponownie walczą w rozgrywkach Mistrzostw Polski oraz Klubowych Mistrzostwach Europy, propagując jednocześnie beach handball i wierząc, że już niedługo dyscyplina ta wejdzie do programu Letnich Igrzysk Olimpijskich, a Poznań stanie się jednym z najmocniejszych ośrodków w tej dyscyplinie. Rok 2017 śmiało można określić rokiem piłki ręcznej plażowej z uwagi na rozgrywane we Wrocławiu Igrzyska Sportów Nieolimpijskich (The World Games).

 

Poza celami, które stawiamy przed zespołem seniorek, olbrzymie znaczenie ma dla nas szkolenie dzieci i młodzieży oraz zaszczepienie w nich pasji do sportu. Piłka ręczna plażowa, dla młodych zawodników na co dzień trenujących halowego szczypiorniaka, stanowi doskonałe uzupełnienie oraz bodziec ich rozwoju, natomiast dla tych, którzy jeszcze nie spróbowali swoich sił w szczypiorniaku, może okazać się magnesem, który przyciągnie ich także na hale. Wierzę, że organizowany przez nas CAMP, turniej oraz mecz pokazowy sprawi, że dyscyplina zyska swoich kolejnych fanatyków.” – kończy Peda

Dlatego w środę najbardziej zadowoleni będą z pewnością młodzi adepci piłki ręcznej, dla których zawodniczki BHT Pyrki Poznań przeprowadzą treningi pokazowe oraz mini turnieje. Dużo satysfakcji dla kibiców przyniesie natomiast turniej Grand Prix Wielkopolski, do którego zgłosiły się cztery bardzo mocne zespoły. Oprócz gospodarza imprezy na piasku zaprezentują się ekipy KS AP Poznań, Handball Poznań oraz Red Hot Czyli Buk, która na Plac Wolności przyjedzie prosto z Włoch, gdzie rozgrywa finał Klubowych Mistrzostw Europy. Momentem kulminacyjnym będzie wieczorny mecz, podczas którego na piasku będziemy mieli okazję zobaczyć władze Miasta Poznania.

 

Środa, 31 maja – Piłka Ręczna Plażowa

Piłka ręczna plażowa:

Camp dla dzieci:

9:00 Szkoła Podstawowa 69 klasa II

10:00 Szkoła Podstawowa 46 klasa IV

11:00 Szkoła Podstawowa 46 klasa V

12:00 Szkoła Podstawowa 46 klasa VI

13:00 KS Pyrki Poznań – drużyny młodzieżowe roczniki 2002-2006

 

Grand Prix Wielkopolski w piłce ręcznej plażowej kobiet:

15:40 mecz półfinałowy KS AP Poznań – Red Hot Czili Buk

16:20 mecz półfinałowy BHT Pyrki Poznań – Handball Poznań

17:00 mecz o trzecie miejsce pomiędzy przegranymi z półfinałów

17:40 wielki finał pomiędzy zwycięzcami półfinałów

 

Mecz pokazowy:

19:00 Urząd Miasta Poznania – BHT Pyrki Poznań

Pełen program Lotto Plaży Wolności Poznań 2017 znajduje się tutaj.  

Wróć