Andrys-Team wygrywa Chwiałkę Volley 2019

Andrys-Team wygrywa Chwiałkę Volley 2019

Chwiałka Volley przyzwyczaiła już kibiców siatkówki do najwyższego poziomu sportowego. W turnieju wzięły udział 24 najlepsze pary z całego kraju. Malbork, Chojnice, Żary czy Międzyrzecz to tylko niektóre miasta, których reprezentacje podziwialiśmy na Placu Wolności.

 

Wrocławianie zdominowali męską odsłonę Chwiałki Volley 2019

 

Turniej w kategorii mężczyzn stał na jeszcze wyższym poziomie. W gronie faworytów organizatorzy jednym tchem wymieniali trzy znakomite zespoły, grające na co dzień o Mistrzostwo Polski. – Nasze zawody są otwarte dla wszystkich – mówi Łukasz Miadziołko, dyrektor Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji. – Cieszy nas to, że profesjonalne drużyny siatkarskie regularnie biorą udział w naszych rozgrywkach i traktują je bardzo poważnie – dodaje.

 

Mimo krótkiej ulewy w trakcie turnieju, udało się go przeprowadzić do szczęśliwego końca. Po blisko siedmiu godzinach sportowej rywalizacji najlepszą drużyną zostali Roman i Adam Andrys. Wrocławianie w wielkim finale pokonali Dariusza Tkaczuka i Pawła Lewandowskiego, również reprezentujących stolicę województwa Dolnośląskiego. Przypomnijmy, że w pierwszej czwórce zawodów żeńskich znalazły się znalazły się trzy zawodniczki z tego miasta. Na najniższym stopniu podium stanęli Marcin Szczechowicz ze Zbąszynia i Marcin Radzikowski z Olsztyna. Podobnie jak zwycięzcy są oni przedstawicielami Teamu Proskos – siatkarskiej familii, zrzeszającej najlepszych zawodników w kraju, organizującej regularne treningi w kilku miastach Polski oraz obozy szkoleniowe dla chętnych w Europie. Czwartą lokatę zajęli Łukasz Murdzia z Trzcianki i Błażej Szubstarski z Tarnowa Podgórnego. – Turniej na Placu Wolności to dla nas pierwszy poważny sprawdzian w tym sezonie, przed inauguracją Mistrzostw Polski Obłędna Plaża w Zbąszyniu – mówi MVP turnieju Roman Andrys. – Mam nadzieję, że tam będziemy prezentować się równie pewnie jak w Poznaniu – dodaje.

 

Początek cyklu

 

Turniej na Placu Wolności był pierwszą eliminacją siatkarskiego cyklu, organizowanego przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji. Od najbliższego piątku od godziny 10:00 można zapisać się na Warta Cup, który odbędzie się w ostatni weekend czerwca. Miejsca na pierwsze zawody rozeszły się w dwie i pół godziny, organizatorzy spodziewają się równie dużego zainteresowania. W pierwszy weekend lipca 24 najlepsze pary, które wzięły udział w zawodach, spotkają się na Basenie Letnim Chwiałka.  

 

Dziś jeszcze na Lotto Plaży Wolności Poznań 2019 odbędzie się ostatni etap siatkarskiej części programu – Turniej Gwiazd. Wśród uczestników Wicemistrzowie Świata, Mistrzowie Europy, Reprezentanci Polski, zawodnicy którzy swoimi sukcesami śmiało mogliby obdzielić wszystkich kibiców na trybunach. Pliński, Waliński, Saad czy Słonecka, to tylko niektórzy uczestnicy tych prestiżowych rozgrywek. Na godzinę 17:00 zaplanowano półfinały kobiet, godzinę później ten sam etap rozgrywek męskich. Najważniejsze mecze rywalizacji odbędą się o godzinie 19:30 i 20:15. Równolegle rozgrywane będą spotkania Turnieju VIP, w których zmierzą się zespoły sponsorów i partnerów imprezy.

 

Pełna galeria zdjęć z zawodów znajduje się tutaj. Autorem wszystkich fotografii jest Bernard Guziałek.

 

Chwiałka Volley 2019: Plaża Wolności końcowa klasyfikacja kategorii mężczyzn:

 

1. Adam Andrys / Roman Andrys

2. Dariusz Tkaczuk / Paweł Lewandowski

3. Marcin Szczechowicz / Kamil Radzikowski

4. Błażej Szubstarski / Łukasz Murdzia

5-6. Mateusz Płaneta / Tomasz Jaroszczak

5-6. Szymon Bułkowski / Michał Paniączyk

7-8. Paweł Michalski / Damian Marcjan

7-8. Łukasz Mischke / Damian Dura

9-12. Tomasz Guziałek / Andrzej Stankowski

9-12. Michał Muszyński / Damian Nowak

9-12. Tomasz Rucki / Przemysław Boguta

9-12. Adam Józefczak / Łukasz Grabowski

13-16. Przemysław Lisiecki / Tomasz Narowski

13-16. Piotr Jastrowicz / Michał Michniewicz

13-16. Marcin Matulis / Kamil Wieciorkowski

13-16. Aleksander Poznański / Wojciech Dudziak

17-24. Piotr Zoruk / Sebastian Leszczyński

17-24. Mateusz Skrzypiński / Piotr Jaskuła

17-24. Kacper Szymula / Mariusz Orczyk

17-24. Rafał Piskorz / Marcin Szymanowski

17-24. Piotr Górski / Łukasz Rymarski

17-24. Damian Ciemiecki / Bartosz Owczarz

17-24. Piotr Osiadły / Filip Jarczak

17-24. Marek Zieliński / Mateusz Szarkowski

 

MVP turnieju: Roman Andrys


Wróć