Strona główna

 

Play Safety Beach Volley

 

 

Puchar Polski BMX: Podniebne akrobacje

Po Siłowych Mistrzostwach Polski w Street na Placu Wolności przyszedł czas na podniebne akrobacje w wykonaniu uczestników Pucharu Polski BMX. Triki wykonywane na rampach rozgrzały publiczność równie mocno jak dzisiejsza słoneczna pogoda. A nawet bardziej...

Więcej...

Najwięksi siłacze zmierzyli się na Placu Wolności

Blisko 100 zawodników z całego kraju wzięło udział w Siłowych Mistrzostwach Polski w Street Workoucie, które odbyły się w sobotę na poznańskim Placu Wolności. O tytuł najsilniejszych uczestników walczyło 84 mężczyzn i 15 kobiet. Miejscowi kibice gorąco dopingowali między innymi Dobrosławę Kucharczyk oraz Macieja Janowskiego – założyciela grupy Street Workout Poznań. Uwagę licznie zgromadzonych fanów przykuwali również Mateusz Heinze – mistrz pompek, niepokonany dotąd w tej konkurencji. 

Więcej...

Program Lotto Plaży Wolności Poznań 2017

Aż 9 dni sportowych emocji czeka na kibiców podczas Lotto Plaży Wolności Poznań 2017. Oprócz siatkówki plażowej w programie pojawiły się: Street Workout, BMX, piłka ręczna plażowa oraz strefa dla rodzin. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogrem imprezy, aby nie przegapić najważniejszych wydarzeń.

Więcej...

Damian Lisiecki zaprasza na Lotto Plażę Wolności

Dlaczego Plac Wolności? Skąd Street Workout, BMX i piłka ręczna plażowa? Jacy zawodnicy zapowiedzieli swój udział w Turnieju Eliminacyjnym mężczyzn w siatkówce plażowej oraz wiele innych ciekawych informacji o imprezie znajdziecie w rozmowie, którą Jakub Matyka z portalu napiachu.pl przeprowadził z Damianem Lisieckim - głównym organizatorem Lotto Plaży Wolności Poznań 2017.

Więcej...

Rywalizacja najsilniejszych ludzi w kraju

Tegoroczna Lotto Plaża Wolności Poznań 2017 to nie tylko siatkówka plażowa. W programie wydarzeń znalazły się także piłka ręczna plażowa, warsztaty edukacyjne i artystyczne dla dzieci, Puchar Polski w jeździe na BMX i Mistrzostwa Polski w street workoucie. Te ostatnie zainaugurują cały projekt w sobotę rano.

Do rywalizacji przystąpią zarówno panowie, jak i panie, które będą konkurowały w dwóch kategoriach – podciąganiu na drążku i dipach, czyli pompkach na poręczach. Panowie również wystąpią w tych kategoriach, lecz z obciążeniem o wadze 32 kg w podciąganiu oraz 48 kg w dipach. Dodatkowo czekają ich zmagania w klasycznych pompkach oraz muscle up (inna nazwa ćwiczenia to wejście siłowe – jest połączeniem podciągania i pompki na poręczach).

Więcej...

Siłowe Mistrzostwa Polski w Street Workoucie

Już w najbliższą sobotę - 27 maja - zapraszamy na wielką inaugurację Lotto Plaży Wolności Poznań 2017. Wydarzenie rozpocznie się od mocnego uderzenia - Siłowych Mistrzostw Polski w Street Workoucie. Najsilniejsze kobiety i najpotężniej zbudowani mężczyźni porównają swoją sprawność i tężyznę fizyczną. A to dopiero początek sportowych emocji, jakie potrwają na Placu Wolności do 4 czerwca.

Aż 9 dni potrwają wielkie sportowe emocje, jakie przygotowali organizatorzy Lotto Plaży Wolności Poznań 2017. Pierwsze wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę. Na specjalnie przygotowanej arenie pojedynkować się będą najpotężniejsi panowie i najbardziej wysportowane kobiety. Organizatorzy zapewniają, że będzie na co popatrzeć. 

Więcej...

Zaczęli budowę plaży na Placu Wolności

Na Placu Wolności wystartowały pierwsze prace związane z budową infrastruktury na Lotto Plażę Wolności Poznań 2017. Rozpoczęto budowę trybun, a wieczorem firma Lafarge przywiezie 500 ton piasku, aby zbudować 4 boiska do siatkówki plażowej. Niebawem staną tam również przyrządy do Street Workoutu i rampa dla BMX-ów.

Lotto Plaża Wolności Poznań 2017 rozpocznie 27 maja od Siłowych Mistrzostw Polski w Street Workoucie. W ścisłym centrum stolicy Wielkopolski rywalizować będą najsilniejsze panie i najlepiej zbudowani mężczyźni z całej Polski. W programie między innymi pompki klasyczne, pompki na poręczach i podciąganie na drążku. Dodatkowo w godzinach 13-15 swoich sił w tej dyscyplinie będą mogli spróbować kibice, którzy tego dnia przyjdą wspierać zawodników. Impreza rozpocznie się już o godzinie 8:00 od pokazu Pole Dance, natomiast początek zawodów organizatorzy zaplanowali na 10:00. Rywalizację zakończy o godzinie 20:00 tzw. uniwersal – kombinacja wszystkich konkurencji – po której nastąpi wręczenie nagród dla zwycięzców.

Więcej...

Na Placu Wolności powstanie wielka… plaża

500 ton piasku zostanie przywiezionych na poznański Plac Wolności. Eliminacja Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej, Siłowe Mistrzostwa Polski czy Puchar Polski BMX to tylko część atrakcji jakie czekają na kibiców. Sportowe emocje na Lotto Plaża Wolności Poznań 2017 potrwają aż 9 dni.

 

Coroczne poznańskie święto siatkówki plażowej wraca na Plac Wolności. To właśnie tutaj każdego sezonu firma Lafarge wysypuje ponad 500 ton piasku, aby utworzyć arenę zmagań dla najlepszych siatkarzy plażowych w Polsce. Tym razem organizatorzy – firma Feniks oraz KS AZS UAM Poznań postanowiły przygotować prawdziwy sportowy festiwal, którego ramy wychodzą daleko poza siatkówkę. Dzięki współpracy z Poznańskimi Ośrodkami Sportu i Rekreacji tegoroczna Lotto Plaża Wolności Poznań 2017 wydłuży się do 9 dni.

 

Więcej...